Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek (16.03.2020) to kolejny pracowity dzień dla strażaków w powiecie cieszyńskim. Ratownicy nie tylko usuwają skutki silnego wiatru w regionie, ale również pracują na lokalnych przejściach granicznych, gdzie wraz z innymi służbami mundurowymi prowadzą kontrolę osób przekraczających granicę.

Oprócz działań na przejściach granicznych, strażacy od rana usuwają skutki wiatru – zastępy interweniowały m.in. w Wiśle, Ustroniu i Cieszynie, w większości przypadków zdarzenia miały związek z przewróconymi drzewami. Doszło też do kilku pożarów suchej trawy – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

W Wiśle na ulicy Wańkowskiej. O 8:24 ratownicy udali się do zerwanego gontu o powierzchni około 20 metrów kwadratowych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, strażacy zabezpieczyli miejsce i usunęli zagrożenie.

O 9:14 ratownicy również udali się do Wisły na ulicę Wróblonki, gdzie doszło do pożaru suchej trawy. Ratownicy szybko zażegnali zagrożenie.

O 10:43 w podobnej sprawie zastępy udały się Ustronia na ulicę Brody, gdzie paliło się około 5 metrów kwadratowych suchej trawy. Również w tym przypadku sytuacja została szybko opanowana.

W Wiśle na ulicy Krętej drzewo zwisało nad drogą. Ratownicy udali się na miejsce o 11:54 i usunęli zagrożenie.

Drzewo z drogi zostało usunięte również na drodze prowadzącej na Równicę w ustroniu. Działania podjęto ok. godz. 12.

W Cieszynie o 11:58 dna ulicy Zielonej doszło do kolejnego pożaru suchej trawy. Tym razem paliło się około 50 metrów kwadratowych, jednak i tym razem strażacy szybko opanowali sytuację.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: