Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

We wtorek i w środę (18 i 19 lutego 2020 roku) strażacy z powiatu cieszyńskiego znów interweniowali przy zagrożeniach miejscowych. Ich działania miały związek między innymi z potrąceniem pieszej, pożarem papy na daszku komina, kolizjami i powalonym drzewem.

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło we wtorek (18.02.2020)przed 9 rano  w Cieszynie na ulicy Wiejskiej – doszło do pożaru papu daszku komina. Pożar spowodowały pojedyncze iskry z przewodu kominowego. Na miejscu wygaszono w piecu, dokonano pomiarów, wyczyszczono komin i wybrano sadzę z wyczystki. Na koniec sprawdzono komin kamerą termowizyjną – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Po zażegnaniu zagrożenia zastępy zakończyły działania.

Do kolejnego zdarzenia doszło o godzinie 9:09 w Istebnej. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zneutralizowali plamę oleju i uprzątnęli jezdnię.

O 12:44 strażacy pojawili się w Wilamowicach na ulicy Płaskowiec, gdzie zgodnie z treścią zgłoszenia znajdowało się drzewo, powalone na drogę. Ratownicy usunęli zagrożenie.

Ostatnia wtorkowa interwencja to działania w Mnichu na ulicy Cieszyńskiej. O 16:44 zastępy zostały zadysponowane do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Strażacy odłączyli akumulatory i instalację gazową w pojazdach, następnie uprzątnęli jezdnię i zneutralizowali wycieki.

W  środę (19.02.2020) w Cieszynie na ulicy Stawowej strażacy interweniowali w związku z potrąceniem kobiety na przejściu dla pieszych. Samochód znajdował się na jezdni, a poszkodowana w karetce, po chwili została przewieziona do szpitala. Działania polegały na kierowaniu ruchem do momentu przyjazdu policji.

O 13:01 w Bąkowie na ulicy Łegowej, strażacy pojawili się w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym martwego zwierzęcia, znajdującego się w rzece. Na miejscu stwierdzono padłą sarnę, której kości zostały wyciągnięte i przekazane policji.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: