Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

W niedzielę i poniedziałek (27 i 28 października 2019 roku) strażacy z powiatu cieszyńskiego podejmowali po kilka interwencji dziennie. Większość zdarzeń miała związek ze zdarzeniami drogowymi. Sporo było też alarmów, które na szczęście ostatecznie okazywały się fałszywe.

 

Do pierwszego z opisywanych zdarzeń doszło w niedzielę (27.10.2019). Strażacy interweniowali w Cieszynie na ulicy Hallera, gdzie zgodnie ze zgłoszeniem znajdowała się otwarta studzienka kanalizacyjna. Pokrywa studzienki została znaleziona obok otworu, w związku z czym strażacy zatkali dziurę.

O 12:33 zastępy interweniowały w Ochabach Małych – zgłoszenie dotyczyło zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Gdy zastępy przybyły na miejsce zdarzenia, kierowca jednośladu znajdował się już w karetce pogotowia, obecna była również policja. Poszkodowany został przewieziony do szpitala – relacjonuje kpt. Marek Szalbot z cieszyńskiej PSP.

O 17:44 strażacy udali się do Ustronia na ulicę Stromą, gdzie uruchomiła się czujka przeciwpożarowa. Na miejscu stwierdzono, że czujka wzbudziła się w wyniku rozprzestrzenienia dymu, powstałego przy korzystaniu z kuchenki gazowej. Nie stwierdzono zagrożenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło już w poniedziałek (28.10.2019). O 5:37 wpłynęło zgłoszenie z ulicy Mlecznej w Cieszynie - Dzwoniący pod numer alarmowy 998 zgłosił, że w domu wyczuwalny jest zapach dymu. Na miejscu sprawdzono budynek pod kątem obecności gazów niebezpiecznych, w tym tlenku węgla. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia – wyjaśnia kpt. Szalbot.

O 8:01 zastępy interweniowały w Ochabach Małych. Strażacy zneutralizowali plamę oleju, która ciągnęła się przez około 100 metrów na ulicy Głównej.

Bardzo podobne zgłoszenie wpłynęło o 8:35. Tym razem zastępy zneutralizowały plamę o długości pół kilometra, przywracając tym samym bezpieczeństwo na DK81 w Skoczowie.

O 12:31 strażacy interweniowali w budynku Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Interwencja miała związek z prośbą policji o rozstawienie parawanu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w Wiśle. Na szczęście, czujka, która uruchomiła się o 13:29 na ulicy 11 Listopada, była alarmem fałszywym.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: