Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Interwencje strażaków w powiecie

Środa i czwartek (2 i 3 października 2019 roku) na szczęście w powiecie cieszyńskim były spokojne. Strażacy interweniowali łącznie 4 razy, z czego 3 zdarzenia miały związek z pochylonymi drzewami. Raz strażacy interweniowali w związku z pożarem w sklepie. Na szczęście w żadnym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Środa (02.10.2019) rozpoczęła się dla strażaków od pożaru sklepu, zlokalizowanego przy ulicy Skrajnej w Pogórzu. Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 10:32. Zastępy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły miejsce działań – na miejscu ustalono, że pali się podbitka drewniana na poddaszu i część dachu. Działania polegały na odłączeniu mediów i podaniu z drabiny przystawnej jednego prądu wody przez dziurę w ścianie. Następnie wycięto otwór w dachu i podano kolejny prąd wody, co doprowadziło do ugaszenia ognia – relacjonuje st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Po ugaszeniu ognia rozebrano część poszycia i elewacji ściennej oraz sprawdzono całość kamerą termowizyjną. Budynek został również sprawdzony pod kątem obecności tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia. W działaniach brały udział 4 zastępy w sile 19 ratowników.

Kolejna interwencja to wezwanie na ulicę Stawową w Cieszynie. O godzinie 12:39 strażacy pojawili się na jednej z posesji, gdzie doszło do przechylenia drzewa, które oparło się o budynek mieszkalny. Ratownicy ścięli koronę drzewa i obalili pień. Całość pocięli na mniejsze części.

W czwartek (03.10.2019) strażacy również interweniowali 2 razy. Tym razem oba zdarzenia miały związek z przechylonymi drzewami. Zgłoszenia wpłynęły o 9:40 (ul. Cieszyńska w Bażanowicach) i o 13:56 (ul. Sarkandra, Cieszyn). Zagrożenia zostały usunięte.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: