Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Interwencje strażaków w powiecie

Poniedziałek i wtorek (19 i 20 sierpnia 2019) jak zwykle były pracowite dla strażaków z regionu. W tym czasie sporo było fałszywych alarmów, które jednak należało sprawdzić. Strażacy wciąż walczą również z gniazdami owadów błonkoskrzydłych, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Jak poinformowali naszą redakcję strażacy z powiatu cieszyńskiego, przez dwa dni odnotowano 9 interwencji, związanych z owadami błonkoskrzydłymi – zgłoszenia tego typu wpływają z całego powiatu cieszyńskiego, niezależnie od gminy. Każdego dnia jest ich przynajmniej kilka – wyjaśniali strażacy z cieszyńskiej PSP.

Oprócz tego pięć razy uruchomiły się czujki monitoringu pożarowego. Za każdym razem jednostki pojawiały się na miejscu, aby stwierdzić, że na szczęście były to alarmy fałszywe.

Strażacy interweniowali również na ulicy Frysztackiej w Cieszynie w związku z poniedziałkową ulewą. Jak podkreślają ratownicy, było to jedyne zdarzenie tego typu – na drodze nazbierało się tak dużo wody, że studzienki kanalizacyjne nie były w stanie jej odprowadzać. Była to jednak jedyna sytuacja tego typu w regionie. Oprócz tego odnotowano jeszcze interwencję, związaną z powalonym drzewem. W żadnym ze zdarzeń nikt nie ucierpiał – informują strażacy.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: