Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Industriada po raz kolejny

Wzorem roku ubiegłego organizowane jest w Cieszynie, tradycyjne już, Święto Szlaku Zabytków Techniki nazwane Industriadą. Tym razem święto odbędzie się 30 czerwca od godz. 10.00 do 19.00. Obiektem wiodącym jest Muzeum Drukarstwa, które jako jedyny przedstawiciel miasta zostało przyjęte do tego prestiżowego projektu województwa śląskiego.

Muzeum Drukarstwa zaprosiło do współudziału Browar Bracki, Muzeum 4 PSP, Bibliotekę Miejską oraz Galerię Szara. Podstawowym celem święta jest prezentacja najciekawszych obiektów posiadających w swych zasobach urządzenia i przedmioty o walorach zabytków technicznych.

 
Browar Bracki zaprezentuje specjalnie przygotowaną trasę, której uczestnicy poznają dawne urządzenia piwowarskie. Pamiętając o bogatych prawie 170-letnich tradycjach tego zakładu, można spodziewać się interesujących doznań poznawczych. Z uwagi na określoną liczbę osób w grupie, koniecznym jest wpisanie się na listę chętnych, która będzie tworzona w dniu Industriady na terenie browaru.
 
W czasie pokonywania trasy przez dorosłych, Galeria Szara przygotuje dla ich dzieci warsztaty plastyczne, które zapewnią im świetna zabawę.
 
Również Biblioteka Miejska przygotowuje dla dzieci i młodzieży tajemnicze warsztaty pod nazwą „Z książką w tle”.
Muzeum 4 PSP przedstawi zbiory techniczne z dziedziny wojskowości. Zorganizuje też grę miejską, która trwać będzie od godz. 12.00 do godz.18.00.
 
Muzeum Drukarstwa z kolei przedstawi rozwój techniki typograficznej. Zaciekawi na pewno instalacja wykonana przez młodych artystów. Inspirowani starymi urządzeniami drukarskimi, studenci cieszyńskiego Wydz. Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego, przedstawią swoją wizję artystyczną w klimacie i otoczeniu dawnej drukarni. 
 
Można będzie uczestniczyć w warsztatach graficznych. Wychodząc z Muzeum nie można zapomnieć odebrać certyfikatu uczestnictwa poświadczonego odciśnięciem na starej prasie.
 
Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach odbywających się w Cieszynie zapisz się na newsletter na www.cieszyn.pl

 

źródło: UMC
dodał: UMC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: