Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Inauguracja roku akademickiego na WSB

W sobotę (05.10.2019) w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Akademii WSB. W programie, oprócz oficjalnego odśpiewania Gaudeamus Igitur i przywitania gości, przewidziano również wykład inauguracyjny, który wygłosił dr Grzegoorz Kądzielawski, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Podczas oficjalnej inauguracji w teatrze pojawili się nie tylko studenci, ale również przedstawiciele władz samorządowych oraz posłowie i przedstawiciele ministerstw. Galę uświetnił występ Chóru Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia". Zadowolenie z faktu, że uczelnia w Cieszynie prężnie działa wyrazili między innymi burmistrz miasta Gabriela Staszkiewicz oraz Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego. List gratulacyjny nadesłał również Prezydent RP Andrzej Duda oraz przedstawiciele władzy państwowej i samorządowej.

Uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020 pełne było podsumowań i wyrażania nadziei, że nadchodzący czas będzie równie dobry o ile nie lepszy. Jak wskazywano podczas przemówień, we wszystkich oddziałach WSB w tym roku akademickim kształcić 2600 nowoprzyjętych studentów pierwszego roku. Łącznie do społeczności WSB, wraz z doktorantami i studentami studiów podyplomowych dołączyło ponad 11 tysięcy osób.

- Dzisiaj Akademia WSB to uczelnia, posiadająca uprawnienia do nadawania tytułu profesora nauk ekonomicznych, stopnia doktora habilitowanego. To uczelnia posiadająca trzy uprawnienia do nadawania stopnia w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości, pedagogiki ki, bezpieczeństwa. To uczelnia kształcąca na dziewiętnastu kierunkach studiów magisterskich, inżynierskich, licencjackich, prowadząca studia dualne z praktyką gospodarczą. To uczelnia, prowadząca kształcenie na ponad stu kierunkach studiów podyplomowych - podsumowała podczas oficjalnego powitania prof. Nadzw. Dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-10-06 16:04:05
inigo: Kolejna wyższa szkoła gotowania na gazie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: