Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Inauguracja Pucharu Świata w Wiśle?

Z oficjalnymi potwierdzeniami musimy się jeszcze wstrzymać, ponieważ na razie poznaliśmy tylko proponowane terminarze tegorocznego Letniego Grand Prix oraz najbliższej edycji Pucharu Świata. Jednak wiele wskazuje na to, że zarówno latem, jak i zimą, skoczkowie narciarscy o pierwsze punkty powalczą na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

W latach 2017-20 walka o Kryształową Kulę rozpoczynała się w Wiśle. W ubiegłej edycji inauguracja Pucharu Świata odbyła się w Niżnym Tagile, ale rosyjskiej miejscowości zabrakło w proponowanym terminarzu na sezon 2022/23, ze względu na trwający konflikt za naszą wschodnią granicą. Wiele wskazuje na to, że inauguracja najbliższej edycji PŚ będzie miała miejsce na skoczni im. Adama Małysza.

W środę poznaliśmy proponowane terminarze. I właśnie w Wiśle ma rozpocząć się batalia o Kryształową Kulę. Co ciekawe, konkursy zaplanowano na pierwszy weekend listopada (5-6.11) – tak wcześnie jeszcze nie zainaugurowano PŚ w naszym regionie.

W Wiśle mają się odbyć także pierwsze konkursy Letniego Grand Prix (23-24.07). O tym, czy terminarze zostaną zatwierdzone przekonamy się początkiem maja, kiedy zbierze się Komisja ds. skoków narciarskich Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: