Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ile zapłacisz za śmieci w Zebrzydowicach, a ile w Hażlachu?

Temat, który przewija się w ostatnim czasie na sesjach Rad Gmin, czy Miast to kwestia ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak już wiadomo w Gminie Zebrzydowice mieszkańcy za śmieci będą płacić mniej.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Zebrzydowice (03.02) tematem posiedzenia było podjęcie uchwał w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. I tak ustalono, iż metoda określenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, będzie iloczynem liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i ustalonej stawki opłaty.

Opłatę za śmieci ustalono w Zebrzydowicach w wysokości 7,00 zł miesięcznie w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych w sposób selektywny oraz 14,00 zł miesięcznie w przypadku odpadów zbieranych i odbieranych w sposób zmieszany. Zaproponowane stawki obowiązują od 1 lutego br. Stawki te są niższe od tych które były do tej pory. Dotychczas za odpady zbierane i odbierane selektywnie trzeba było zapłacić 7,90 zł zaś za odpady zmieszane 15,80 zł.

W Gminie Hażlach również odbyła się w ostatnim czasie sesja (04.02) poświęcona ustaleniu wysokości stawki oraz wyboru metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od 1 lutego br. po podjęciu stosownej uchwały w Gminie Hażlach obowiązują następujące stawki: 8,80 zł miesięczne, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny oraz 15,00 zł miesięcznie jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób nieselektywny.
 

 

MSZ

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: