Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ile kosztuje przejazd taksówką ?

Gdzie te czasy, kiedy na taksówkę czekało się w długiej kolejce? - wspominają taksówkarze. Rzeczywiście w temacie wiele się zmieniło, teraz na postoju zamiast oczekującego klienta stoi ogonem taksówek.

Chyba każdy człowiek chociaż raz w życiu jechał taksówką, bo to właśnie ona, oczywiście zaraz po własnym samochodzie stanowi najbardziej komfortowy środek transportu. - Myślę, że najczęściej korzystają z taksówek osoby, które na co dzień przemieszczają się własnym samochodem, jednak ze względu na jakieś zdarzenie np. awarię samochodu muszę przesiąść się do „cudzych” czterech kółek – mówi pan Mariusz z Cieszyna, któremu, jak przyznaje zdarza się klika razy w roku skorzystać z usług taxi – w moim przypadku o wyborze taksówki decyduje niechęć do przemieszczania się środkami komunikacji publicznej, która spóźnia się i jest zatłoczona.

Rzeczywiście podróż taksówką jest bardziej komfortowa, szybsza i przede wszystkim bardziej celowa. Docieramy idealnie do wyznaczonego celu podróży nie tracąc cennego czasu,

Czy taksówka to w dzisiejszych czasach rzeczywiście taki rarytas? Ile kosztuje ? Dlaczego licznik wskazuje 5 złotych chociaż samochód jeszcze nie ruszył z postoju?

- „Wynajęcie”, „oplata początkowa”, „pierwszy kilometr” , „trzaśnięcie drzwiami” - tak określa się kwotę, która pojawia się na liczniku wraz z ruszeniem samochodu. Obecnie w zależności od firmy waha się ona w granicach 4-5 złotych – wyjaśnia jeden z cieszyńskich taksówkarzy - Za każdy następny kilometr jazdy klient zapłaci około 2 złotych.

Wielu osobom wydaje się, że cena za „przejazd” przyprawi nas o zawrót głowy. Okazuje się jednak, że...

- Jadąc taksówką z rynku na większość osiedli w Cieszynie nie zapłacimy więcej niż 10 złotych. Jeżeli podróżuje się w kilka osób, to jazda „taxi” wyjdzie nas tyle samo, co wyprawa autobusem – tłumaczy taksówkarz.

Fakt jednak pozostaje faktem, dzisiaj to taksówkarz czeka na klienta, przypomina o tym chociażby rząd ustawionych w kolejce samochodów. Niestety nie zapowiada się, żeby coś się miało w tym temacie zmienić.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: