Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

III Beskidzki Konkurs Młodych Kelnerów

W miniony piątek (18 marca) w Zespole Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Cieszynie odbył się III Beskidzki Konkurs Młodych Kelnerów. Tym razem tematem przewodnim konkursu była „aranżacja stołu okolicznościowego”.

Na przygotowanie stołu młodzież miała dwie godziny, nakrycie stołu oraz przygotowanie menu zależało od inwencji twórczej uczestników. Efekt pracy oceniało jury w składzie: przewodniczący - Bogdan Gałuszka oraz członkowie: Irena Borkowska i Dorota Mendrek.  Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, między innymi z Krakowa, Wiły, Cieszyna, Bielska – Białej i Czeskiego Cieszyna. Na zwycięzców czekały cenne nagrody.

- Konkurs wspierany jest przez powiat cieszyński, w tym roku otrzymaliśmy sporą kwotę, bo trzech tysięcy złotych, która została przeznaczona na nagrody – wyjaśnia  Sylwester Ochman Specjalista do spraw nauki zawodu z ZSEG w Cieszynie.

Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku -Białej został w tym roku zwycięzcą III Beskidzkiego Konkursu Młodych Kelnerów. Szkołę reprezentowali Aleksandra Kliś i Natalia Joniak. Opiekunem grupy jest Małgorzata Kłopotowska. Miejsce drugie to sukces Zespołu Szkół Gastronomicznych Nr 1 z Krakowa. Trzecie miejsce    otrzymała szkoła z Czeskiego Cieszyna - Stredni Skole Hotelowa a Obchodne Podnikatelska. Szkołę reprezentowali: Lenka Komorasova i Adam Capka. Opiekunami uczniów są: Iveta Lachova i Anna Vavrikova.

Na czwartym miejscu uplasował się Zespół Szkół Gastronomiczno -Hotelarskich im. W. Reymonta z Wisły w składzie: Bożena Hajduk i Rafał Kolarczyk, pod opieką Doroty Mendrek.  Zespół Szkół Ekonomiczno -Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (Cieszyn) wywalczył w tym roku piąte miejsce. Krystyna Kuśnierz i Ewa Śmieszny zdobyły w konkursie Nagrodę Publiczności. Opiekunem grupy jest Marzena Sokołowska.  Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5 w Cieszynie uplasowała się na szóstym miejscu. Katarzyna Boehme i Marta Szczurek reprezentowały szkołę wraz  z opiekunem Ireną Borkowską.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: