Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

II sesja Rady Miejskiej w Strumieniu

Wczoraj (11.12) odbyła się II sesja Rady Miejskiej w Strumieniu. Wszystkie uchwały, które znalazły się w porządku obrad zostały przyjęte większością głosów. Dyskusja ożywiła się przy omawianiu punktu dotyczącego informacji o stanie realizacji inwestycji gminnych.

W punkcie wystąpienia gości głos zabrał radny powiatowy Janusz Hudziec. Mam nadzieję, że współpraca pomiędzy Radą Miejską w Strumieniu, a Radą Powiatu Cieszyńskiego będzie owocna. Jak również całej gminy Strumień z samorządem powiatowym – Hudziec to 25-letni radny z Pruchnej. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Młodzi Dla Powiatu Cieszyńskiego. Radny powiatowy przedstawił się oraz złożył świąteczne życzenia.

Następnie Burmistrz Strumienia Anna Grygierek przedstawiła informacje o działalności w okresie międzysesyjnym. Ogłosiliśmy przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Pruchnej. Jesteśmy po przetargu. Wpłynęło 11 ofert. Termin realizacji zadania to koniec sierpnia. W tej chwili będzie trwała weryfikacja ofert. Rozpiętość cenowa – najniższa to 624 tys. zł, najwyższa ponad milion zł – poinformowała radnych Grygierek, po czym dodała. Została już wybrana firma do rozpoczęcia pierwszego etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Bąkowie. Wpłynęło 6 ofert. Umowa została podpisana. Termin zakończenia realizacji pierwszego etapu jest do końca września.

Wszystkie projekty uchwał, które pojawiły się w porządku obrad zostały przyjęte przez radnych. Samorządowcy podjęli m.in. uchwałę w sprawie zmiany stawek dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego na 2018 rok; w sprawie ustalenia dopłaty do taryfowej grupy odbiorców usług w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków; w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2019 rok – na terenie gminy Strumień w żadnej pozycji nie ma stawki maksymalnej – zwróciła uwagę Burmistrz; w sprawie udzielenia pomocy finansowej Międzygminnemu Związkowi Komunikacyjnemu z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju na realizację zadań publicznych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego (planuje się kontynuowanie przewozów autobusowych w przyszłym roku na linii autobusowej L5 Pawłowice-Strumień-Pawłowice. W wyniku rozmów prowadzonych z Zarządem Międzygminnego Związku Komunikacyjnego wynegocjowano stawkę dotacji 3,20 zł za wozokilometr. Pomoc finansowa w formie dotacji celowej na rok 2019 wyniesie 28.000 zł) - W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowywania się do uruchomienia drugiego połączenia między Pawłowicami, a Bąkowem. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się to sfinalizować – dodała Grygierek.

Jednym z ostatnich punktów w porządku obrad była informacja o stanie realizacji inwestycji gminnych w 2018 roku. Poruszono temat termomodernizacji szkół - Jeżeli chodzi o termomodernizację obiektów szkolnych to w tej chwili finalizujemy zadanie w Drogomyślu. Pozostała jeszcze tylko kwestia estetyki, czyli elewacji. Pozostała nam szkoła w Pruchnej. Mam nadzieję, że pozyskamy na ten cel środki – zaznaczyła Grygierek. Radni pytali także m.in. o przebudowę ul. Sportowej w Zbytkowie, Oblaski w Drogomyślu, rozbudowę sieci kanalizacyjnej, dokumentację techniczną niezbędną do rewitalizacji traktu spacerowego przy boisku LKS Drogomyśl.

 

mst

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: