Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

II Noc Muzeów w Hażlachu

W piątek (25.05) odbyła się II Noc Muzeów w gminie Hażlach. Mimo faktu, że na terenie Hażlacha nie znajduje się ani jedno muzeum, władze gminy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury po raz kolejny znalazły sposób na przystąpienie do wydarzenia, które stało się już ogólnopolską tradycją.

Obchody II Nocy Muzeów w Gminie Hażlach odbyły się w miejscach znajdujących się na terenie Kończyc Wielkich. Jako pierwsi, zwiedzającym atrakcje zapewnili strażacy z OSP Kończyce Wielkie, którzy przygotowali wystawę, związaną z historią jednostki. Można było podziwiać między innymi kroniki, archiwalne zdjęcia, oraz samych strażaków w historycznych mundurach - Mimo faktu, że przygotowujemy wystawę, jesteśmy w ciągłej gotowości bojowej. W przypadku nagłego wezwania część z nas z pewnością zostanie, aby przypilnować wystawy, część jednak pojedzie do akcji – komentowali strażacy.

Następnie zainteresowani mogli wysłuchać prelekcji ks. proboszcza Andrzeja Wieliczki, który w zabytkowym kościele św. Michała Archanioła w Kończycach Wielkich opowiedział między innymi o historii kościółka. Często odnosił się również do samych parafian, oraz słów ks. Londzina.

O godzinie 18:30 w Kaplicy pw. Opatrzności Bożej zaprezentowali się uczniowie ze szkoły w Kończycach Wielkich, a następnie na terenie Folwarku 1760 Joanna Jurgała-Jureczka opowiedziała o Hrabinie Gabrieli von Thun und Hohenstein. Obchody II Nocy Muzeów w gminie Hażlach zakończyły się wspólnym ogniskiem.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: