Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

II Nadolziańskie Senioralia

Już jutro (14 września) punktualnie w południe na Rynku w Cieszynie odbędzie się druga edycja wydarzenia, zorganizowanego z inicjatywy Cieszyńskiej Rady Seniorów. Na seniorów oraz wszystkich, którzy zechcą włączyć się we wspólną zabawę czeka moc atrakcji. Dzień rozpocznie się występem zespołu taneczno-mażoretkowego „Cieszyńskie Gwiazdeczki”. Nie zabraknie również występu zespołu tańca grupy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i zespołu Klezmer, który zaprezentuje pokaz tańca żydowskiego i izraelskiego. Następnie zabrzmi AGG - Amatorska Grupa Gitarowa oraz Chór Jubileuszowy z kapelą Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

O godz. 17.00 na scenie cieszyńskiego Rynku „Bez godzin i bez kalendarzy, długością dni i zmiennością zdarzeń…” odmierzy czas, nie używając dat – Andrzej Rybiński. II Nadolziańskie Senioralia zakończone zostaną wspólną zabawą przy muzyce Zespołu Muzycznego AKORD. - Nadolziańskie Senioralia to święto cieszyńskich nestorów, które również w tym roku będzie okazją do wspólnej zabawy, wypoczynku, refleksji nad słowem i muzyką, ale również do integracji i zapoznania z bieżącymi i planowanymi propozycjami kierowanymi do seniorów przez różne instytucje i środowiska. Wszystkich mieszkańców i gości już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania, zaś inicjatorom wydarzenia dziękuję za wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych w naszym mieście – mówi Ryszard Macura Burmistrz Cieszyna.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-14 16:47:45
hanbes: Fajnie, że coś się dzieje, tylko dlaczego dopiero teraz. Rada Seniorów powołana została w 2015, a huczna impreza dziwnym trafem na miesiąc przed wyborami. Każda okazja dobra do zabiegania o głosy wyborców, w tym wypadku ludzi starszych, którzy często nie są w stanie właściwie ocenić zamysłów tzw. dobroczyńców.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: