Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

II Mini Bike Maratonu

Od rana pochmurne niebo nad Dzięgielowem, przyprawiało o ból głowy, organizatorów II edycji Mini Bike Maratonu. Na szczęście rządni wrażeń kolarze, nie zważając na kaprysy wrześniowej pogody, tłumnie przybyli na miejsce zawodów. 
W oczekiwaniu na start właściwego wyścigu rozegrane zostały zawody dla młodszych fanów roweru. Dzieci dopingowane przez liczną grupę kibiców  startowały w czterech kategoriach. Szczególny zapał w mobilizowaniu uczestników wyścigu, prezentowały rodzicielki małych zawodników. – mówi  Eryk Stępień.
Na starcie stanęło 69 zawodników i zawodniczek w wieku od 15 do 52 lat. O godzinie 14:00 padł długo oczekiwany sygnał do startu. Pierwszy etap wyścigu prowadził pod górę w kierunku granicy, co spowodowało natychmiastowe rozciągnięcie peletonu z grupą silnych zawodników na czele.
Zgodnie z zapowiedziami  na trasie prawie nie pojawiał się asfalt. Mimo pierwotnych obaw  przejazd przez wąwozy w okolicy granicy z Czechami nie wymagał interwencji służb medycznych. Czołowi zawodnicy po prostu przeskakiwali kilkumetrowe jary, większość kolarzy pokonywało te przeszkody w bardziej tradycyjny sposób. Nie wszyscy startujący mieli tyle szczęścia, śmiałek, który zgłosił się do umieszczenia na jego kasku kamery, zaliczył podczas wyścigu dwa upadki. Ogólnie obyło się bez groźnych urazów, choć wywrotek nie brakowało. Kolarzy nękały liczne awarie: przebite opony, zerwane łańcuchy, urwane przerzutki. Ostateczna walka rozegrała się miedzy Bogdanem Czarnotą (Kross Racine Team) a Wojciechem Halejakiem (DHL Author Cycling Sixty Seven)
.- informują organizatorzy

Wyniki:

Klasyfikacja kobiet
I miejsce Daria Wójcik    Kross Racing Team
II miejsce Anna Tomica    Super Girl & Romantic Boys
III miejsce Ilona Cieślar    bez nazwy

Klasyfikacja mężczyzn
I miejsce Bogdan Czarnota        Kross Racing Team
II miejsce Wojciech Halejak        DHL  Author Cycling Sixty Seven
III miejsce Tomasz Pierwocha   

Klasyfikacja teamów
I miejsce Kross Racing Team
II miejsce DHL  Author Cycling Sixty Seven
III miejsce Super Girl & Romantic Boys

 Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie w sobotę do Dzięgielowa. Zachęcają także do przesyłania na adres mpsikora@xl.wp.pl opinii na temat II Mini Bike Maratonu. Dziękują także wszystkim sponsorom bez których zawody by się nie odbyły: Gminie Goleszów, Działaj Lokalnie, Zakład Urządzania i Utrzymywania Zieleni z Krakowa, ORW Muflon z Ustronia, Hortus Domy Prefabrykowane, P.P. Ekochron z Ogrodzonej oraz  P.P.H.U. Jerzy z Dzięgielowa.


Patronat medialny nad imprezą sprawował Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: