Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

I już można grać!

Dębowiec ma już boisko ze sztuczną nawierzchnią. W piątkowy (16.07.2010) wieczór mieszkańcy spotkali się na wspólnym świętowaniu. Boisko w centrum zostało otwarte, rozegrano pierwsze mecze a potem bawiono się na festynie.

Przecięto wstęgę i już rozegrano pierwszy mecz. Teraz czas na kolejne. Wielofunkcyjne boisko, które otwarto w Dębowcu będzie otwarte zarówno dla najmłodszych – podczas zajęć lekcyjnych w szkole, jak i starszych mieszkańców Dębowca. – To boisko jest dostępne dla wszystkich, mam nadzieję, że rozegrany będzie tu niejeden wspaniały mecz – pokreślił wójt Dębowca Tomasz Branny.

75 procent kosztów budowy boiska pokryła dotacja z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - 383 928,00.


Na obiekcie o wymiarach 50x30m. można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i nożną. Podczas otwarcia rozegrano dwa pierwsze footballowi pojedynki. Jeden mecz rozegrała młodzież, w drugim przyszedł czas na pojedynek pracowników gminy z władzami LKS „Strażak” Dębowiec. Ostatecznie zakończył się remisem 7:7. – Moja drużyna pierwszy raz spotkała się na boisku, nie ćwiczyliśmy w pracy, ani po pracy. A ja sam nie grałem w piłkę nożną już chyba z 10 lat, uważam, że to bardzo dobry wynik – śmieje się Tomasz Branny.

Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na poczęstunek. Każdy uczestnik zabawy mógł skosztować darmowej grochówki, a potem bawić się na festynie. Jak dodaje wójt już planowana jest kolejna budowa boiska. Tym razem obiekt powstanie w Simoradzu.

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ


Dorota Kochman
 

 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: