Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

I Ekumeniczny Orszak Trzech Króli w Cieszynie

Orszaki Trzech Króli przeszły dziś (06.01) ulicami wielu polskich miast. W naszym regionie kolorowe orszaki można było spotkać w Skoczowie i Cieszynie. W stolicy powiatu po raz pierwszy zorganizowano ekumeniczny Orszak Trzech Króli. Zobacz relację z tego wydarzenia.
źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

43
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-07 07:32:33
bronek91: W nawiązaniu do radosnej twórczości niektórych z poprzedniego wątku…. Zgodnie z TERAZ! Obowiązującą .nowoczesną tradycją można zauważyć 3 WAKATY w obsadzie roli 6 KRÓLI. Widać, iż odpowiedni kandydaci do „klasycznego pajacowstwa” → jak to ujął krzysztof.mm→ już się zgłosili, z samym krzysztof.mm na czele. Z pewnością krzysztof.mm wraz z 666…. chyba na czole…. i M53 jako TRZEJ pozostali KRÓLOWIE w wózeczku ciągniętym (bo akumulatory padły) przez wyśmienity cwaniaczek ubogacą swoją obecnością pochód 6 KRÓLI per analogiam np. HARE KRYSZNA, stanowiący nieodłączny element każdego Woodstock’a zgodnie z zasadą, iż „Każdy ma swój Woodstock”→ jak to zostało przedstawione przez 666. Tego rodzaju wydarzenie z pewnością, jak to zostało ujęte, spowoduje SPEND nie tyle typowo PISOWSKI, co z dominacją miejscowego LEWACTWA (nie lewicy). Przykładowy Pochód 6 KRÓLI per analogiam np. HARE KRYSZNA, którego brak ewidentnie odczuwany jest na cieszyńskim gruncie z pewnością zaspokoiłby potrzebę najbardziej wybrednych LEWACKICH (nie lewicowych) GUSEŁ. Zakodowane LEWACTWO (nie lewica) niejednokrotnie wykorzystywało elementy mantry w określaniu swej tożsamości ideowej, najwyższa pora umożliwić to uzewnętrznienie w ramach PARADY 6 KRÓLI, którzy jak wiadomo przybyli ZE WSCHODU (może jednak z Indii znad Morza Azorskiego???).
2019-01-07 07:36:17
bronek91: Tak nawiasem, komitet slawetnej Maskotki Pana Starosty kiedyś proponował a nawet obiecywał organizację imprezy plenerowej. Może PARADA 6 KRÓLI akurat wpisze się w lokalny koloryt, do tego ZGODNIE Z IDEOLOGICZNĄ LINIĄ jedynie słusznej sPOKO partyi.
2019-01-07 07:55:13
jasper: To mi cos przypomina ... no tak, niech sie swieci 1 Maja z linia przewodnia partii i KK+
2019-01-07 08:06:06
bronek91: jasper Niech się Święci 3 Maja!!! Najwidoczniej jasper mentalnie nadal żyje w poprzedniej epoce lub nawet epokach....
2019-01-07 08:31:26
utopiec: bronek91: Niech się święci 1 Maja!!!! A to dlatego iż nie mam wyboru. Muszę żyć w tej epoce, chociaż bliżej mi do poprzedniej.
2019-01-07 09:14:44
M53: Ekumeniczne to może być obchodzenie święto Objawienia Pańskiego (Święto Epifanii), a nie Trzech Króli. To katolicyzm zdominował trzema mędrcami to święto i nadał mu nazwę. Dlatego nazwa "ekumeniczne" mija się z prawdą. Luteranie w ten dzień modlą się, słuchają koncertów w kościołach i o orszakach tudzież przebierańcach raczej nie ma mowy. Generalnie wolę, jak ludzie robią sobie "jasełka' niż strzelają petardami i robią burdy, ale od redakcji to raczej oczekiwałoby się przemyślanych tytułów i treści.
2019-01-07 10:09:25
jasper: No i odezwal sie cenzor na etacie ox.pl, niejaki bronek91. Nie dziwi mnie to - mentalnie Polska wraca do czasow komuny.
2019-01-07 15:59:00
666: Osobiście wolę muzykę prezentowaną na Pol'and'Rock Festival, ale np. w warstwie melodycznej, kolędy polskie nie mają sobie równych, co docenić należy. Sama impreza, jeżeli są chętni bawić się na mrozie, czemu nie. Dla większości to pewnie, znakomite duchowe przeżycie. Jak widać jednak, albo nie dla wszystkich, albo nie na długo.
2019-01-07 17:04:49
bronek91: M53 Nie zauważyłeś/łaś czasem takiej pospolitej społecznej zależności? Osoby, które na co dzień odżegnują się od przynależności wobec jakiejkolwiek zorganizowanej wspólnoty wyznaniowej lub minimalizują swoje zaangażowanie w funkcjonowanie takiej wspólnoty NAJCZĘŚCIEJ I NAJWIĘCEJ UZURPUJĄ sobie prawo do wypowiedzi w zakresie danej konkretnej wyznaniowości i ekumenizmu. ŚWIĘTA EPIFANII mają szersze znaczenie niż podajesz a ograniczanie ekumenizmu do tylko dwóch wyznań z pominięciem pozostałych spokojnie można uznać za przejaw NIETOLERANCJI. Natomiast członkowie poszczególnych wyznań sami potrafią rozmawiać o wyznaniowości i nie potrzebują do tego ZEWNĘTRZNEGO ARBITRAŻU.
2019-01-07 17:06:21
bronek91: utopiec i jasper słyszeliście może o takim pojęciu „Prześniona rewolucja”?
2019-01-07 18:18:48
M53: Wszstkowiedzący Bronku, jeżeli pijesz do mojej niewiedzy, czy braku zaangażowania w działalność w takiej czy innej społeczności to nie wysilaj się. Ja podałam fakty dotyczące Święta Epifanii i sposobu ich obchodzenia. Redaktor, zamieszczając w tytule słowo ekumenizm popełnił nadużycie, bo nie sprawdził i nie podał, czy w ogóle byli jacyś widzowie lub uczestnicy innej wiary. To jest mówienie na wyrost, bez poparcia w faktach, same założenie, że tak mogło być nie wystarcza, a przecież redaktorów obowiązuje rzetelność w podawaniu informacji. Taki tytuł fajnie brzmi, szczególnie na Śląsku Cieszyńskim, bo od razu sugeruje, że ludzie różnych wiar, którzy tu żyją, a tych wiar jest sporo, radośnie obchodzą Święto Trzech Króli. Śmiem twierdzić, że na rynku zebrali się sami katolicy, ale to jest moje domniemanie oparte na wiedzy o tym, jakie wyznanie w jaki sposób obchodzi Święto Epifanii. Świadomie nie mówię Trzech Króli, bo ta nazwa stosowana jest głównie w wyznaniu katolickim ( i potocznie w społeczeństwie). Natomiast, by nie zarzucać mi nietolerancji, że tylko dwa wyznania podałam to: Jehowi obchodzą tylko jedno święto- Pamiątkę śmierci Pana Jezusa, Prawosławni obchodzą je jako Święto Epifanii, a nie Trzech Króli, ale żadnych orszaków nie organizują, Zielonoświątkowcy również nie obchodzą tego święta. A poza tym, mam pytanie, dlaczego uznałeś , że ja nie mogę rozmawiać o tym? Po to jest miejsce na komentarze, by powiedzieć w nim to, co się sądzi na temat treści artykułów. Każdy to może i nikt nie ma prawa go pouczać. Jeżeli masz wiedzę o obchodzeniu tego święta przez inne wyznania, to po prostu napisz, bez wycieczek osobistych.
2019-01-07 20:24:28
rainman: @M53 Akurat okres Bożego Narodzenia jest chyba tym w którym obu kościołom bardzo blisko - nie wiem czy nie bliżej niż podczas Wielkanocy. Ja reprezentuję Rzym i znam granice. Ale też trudno nie zauważyć, że są miejsca na świecie gdzie ludzie ucałowaliby ziemię na której dwie wspólnoty mogą razem świętować. Ja byłem skłonny w Niedzielę odstąpić od przemyśleń i pochyliłem głowę przed Dzieciątkiem. Po co w tym dniu wymachiwać mieczem. Schowaj go Waćpan do pochwy i oszczędzaj ramię kiedy ono naprawdę będzie potrzebne. Pan Jezus z pewnością patrzył na to wszystko co działo się na cieszyńskim rynku w Niedzielę z miłością i radością.
2019-01-07 20:42:53
M53: Nie zrozumieliście mojego wpisu. Mnie chodzi o to, jak redaktorzy, mówiąc delikatnie, manipulują, stosując niezbyt trafne tytuły, a potem znajduję brak potwierdzania sensu tytułu w treści. Napisałam, że wolę, jak ludzie uprawiają "jasełka' ( przenośnia, by znów się mnie nie czepiać) niż tłuką się pałami i rzucają granaty. Chciałabym, by wspólnie świętowano i tak się wiele razy dzieje. Ludzie zapraszają się wzajemnie do kościołów różnych wyznań na uroczystości, modlitwy, koncerty- i wtedy jest ekumenizm. A na rynku? A na imprezie, o której tu piszą? Dlaczego redakcja nie napisze porządnie? Coraz częściej ich relacje ograniczają się do jednego, dwóch zdań, a potem lecą dziesiątki zdjęć bez podpisu, niekoniecznie dobrych i jakby przypadkowych- domyśl się sam czytelniku, o co w tym chodzi . No ale tytuł taki dadzą, by wyglądało na hit, a wychodzi im raczej kit.
2019-01-07 22:12:31
bronek91: Szanowna M53, niestety nie „piję” do żadnego z wymienionych przez Ciebie. Chodzi jedynie o postawę. Religia i wyznanie jest sprawą prywatną i indywidualną co jednak nie stoi na przeszkodzie w uzewnętrznianiu w miejscach publicznych. Nie zwróciłaś uwagi, napisałem ŚWIĘTA EPIFANII. Inna kwestia, ekumenizm dotyczy w szerokim rozumieniu nie tylko wyznań chrześcijańskich choć głównie do tych de facto jest kierowany w założeniu. Jan Paweł II organizował modlitwy z przedstawicielami maksymalnie wszystkich wyznań. Jakie wyznania biorą udział, moim zdaniem jest sprawą drugorzędną→ dlaczego?→ ponieważ wówczas zawsze ktoś będzie czuł się pokrzywdzony a NIE CHODZI O TO ABY SIĘ POKAZAĆ TYLKO POZNAĆ. Jeżeli dane OBCHODY NIE POWIELAJĄ SIĘ U INNYCH WYZNAŃ, TYM LEPIEJ → dlaczego?→ ponieważ NIENAWIŚĆ i BRAK ZROZUMIENIA biorą początek z nieznajomości i niewiedzy. Im więcej poszczególne wyznania będą o sobie obupólnie wiedziały tym lepiej będą ze współistniały zwłaszcza na tym samym terenie. Natomiast wspólne uczestnictwo (zwłaszcza w uroczystościach niepowielających się) pogłębia wzajemną sympatię.
2019-01-07 22:15:20
bronek91: Szanowna M53 REDAKTOR w pierwszej kolejności NIKOGO NIE POWINIEN pytać o wiarę lub jej rzekomy czy nierzekomy brak. Powtarzam religia i wyznanie jest sprawą prywatną i indywidualną co jednak nie stoi na przeszkodzie w uzewnętrznianiu w miejscach publicznych. Tak nawiasem proponowane przez Ciebie zachowanie i wypytywanie o wyznanie BYŁOBY NIEZGODNE Z ZASADAMI KONSTYTUCJI. Uroczystość docelowo miała taki a nie inny charakter co powinno wystarczyć. PS Gdzie uznałem, iż o czymś nie powinnaś rozmawiać? Gdzie stosuję wycieczki osobiste?
2019-01-07 22:18:18
bronek91: Szanowna M53 napisałaś „Ludzie zapraszają się wzajemnie do kościołów różnych wyznań na uroczystości, modlitwy, koncerty- i wtedy jest ekumenizm.”- Niestety wbrew temu co przestawiasz, to nie jest ekumenizm tylko konsekwencje. MYLISZ METODĘ Z faktycznym CELEM.
2019-01-07 22:21:01
bronek91: rainman: Dokładnie, np. na Zachodzie (Wielka Brytania, Irlandia itd.) powinni brać z nas przykład.
2019-01-07 22:29:32
rainman: @M53 a odnośnie komentarza dotyczącego autora fotografii - umieszczam go w drugim wątku
2019-01-08 07:40:46
krzysztof.mm: bełkot paru ciuli pod hasłem trzech króli - no tak to wygląda, proszę państwa
2019-01-08 07:47:42
bronek91: krzysztof.mm nie trzech tylko SZEŚCIU KRÓLI, z których Ty krzysztof.mm jesteś tym pierwszym....
2019-01-08 08:13:41
jasper: rainman pisze – „ Pan Jezus z pewnością patrzył na to wszystko co działo się na cieszyńskim rynku w Niedzielę z miłością i radością.“ Skad o tym wie ? takie bajki mozna opowiadac dzieciom w przedszkolu a nie na forum dla doroslych. W Nowym Testamencie nie sa oni okreslani jako "krolowie", ani nie ma zadnego wskazania ich liczby. Ta informacja pochodzi z obszernych legend, ktore zaczeły sie w III wieku. Rozprzestrzenianie sie zachodnich nazw koscielnych Kacper, Melchior i Baltazar po raz pierwszy wspomniano w legendach 6 wieku. W KK "trzej krolowie" sa czczeni jako swieci. – dlaczego ? Pytanie kim byli Ci medrcy/magowie i na kogo zamienil ich KK? kim byli Kacper, Melchior i Baltazar ? Kosciol niuanse biblii moze zmieniac i zmienial w sposob absolutnie dowolny, nic ich nie ogranicza. Zawsze mozna zmienic metody interpretacji, inaczej odczytac symbole. Czyzby wierzacy byl powolany tylko do wierzenia a nie do myslenia ? Konczac, rozum nie moze zaszkodzic wierze, to znacznie czesciej wiara szkodzila rozumowi !!!
2019-01-08 08:50:57
tom lem: Jakie to przykre, że ty jasper jesteś przykładem tego drugiego.
2019-01-08 10:01:51
jasper: tom lem, no to oswiec nas tutaj i odpowiedz na zadane pytania.
2019-01-08 10:38:26
tom lem: was ist das? nas
2019-01-08 11:12:58
jasper: Wydawalo sie tom lem, zes madrzejszy ale pozory myla. Gdy nie potrafi wyjasnic sie bajek czy legend, to udaje sie glupa.
2019-01-08 11:26:53
tom lem: Przyznaję, że trudne osiągnąć twój poziom gimbazy.
2019-01-08 11:59:24
jasper: Prosze nie stosowac ekwiblistryki slownej, lecz w sposob rozumny podejsc do zagadnienia. Czyzby tom lem obawial sie komptomitacji ?
2019-01-08 12:42:56
M53: No to dopowiem- w reportażu wypowiada się ks. Sikora. Jeden ksiądz luterański bierze udział w obchodach Święta Trzech Króli na rynku i mówi się tu o ekumenizmie. To nie jest ekumenizm, to jest łamanie zasad wiary, bo jeżeli Kościół Luterański nazywa to święto Świętem Epifanii, a nie Trzech Króli (choć mógłby), to znaczy, że nie Trzej Królowie są podstawą tego święta, a Objawienie i poświęcone jest ono Chrystusowi, nie organizuje też żadnych orszaków z udziałem Trzech Króli, bo ten czas, to czas modlitwy, śpiewu w kościołach, Natomiast Kościół katolicki skupia się na Objawieniu, ale jego symbolem są Trzej Królowie i organizowane tzw. orszaki Trzech Króli. Wspólne jest założenie święta - Objawienie, ale forma jest inna. Jeżeli ks. Sikora bierze udział w orszaku Trzech Króli to znaczy, że odchodzi od założeń i zwyczaju swojego Kościoła. Kościół luterański ogranicza swoje formy do minimum, katolicki rozbudowuje je ciągle. Teraz czekam kiedy ks. Sikora weźmie udział w sypaniu kwiatów w Boże Ciało. Żaden ekumenizm to nie jest, nikt mi nie wmówi. Ekumenizm polega na tym, że jest wspólne święto w obu Kościołach np. Wielkanoc, założenia są te same i obchody są takie same. Wtedy wspólnie można się modlić, słuchać koncertów itp. Owszem, redaktor nie ma prawa pytać uczestników o wiarę, ale też nie ma prawa, na podstawie wypowiedzi jednego księdza luterańskiego twierdzić, że to było ekumeniczne. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Bronku, ja nigdzie nie napisałam, że redaktor ma pytać ludzi o wyznanie. Po prostu nie powinien w ogóle w tytule tykać tego. Wystarczyło napisać- odbyło się święto Trzech Króli. I tyle. Mówię o rzetelności redaktorskiej. Jeżeli chcieli napisać, że pojawili się luteranie, to powinno być to inaczej ujęte, no i w jakiś sposób "udowodnione". Ponieważ nie chodzili i nie pytali o wiarę, to skąd ta wiedza? Nadal twierdzę, że wydawało im się, iż jak napiszą taki tytuł, to będzie chwytliwe, a tymczasem jest to nadużycie i śmiem twierdzić, że wielu luteranom udział ks. Sikory nie podobał się. To nie ta bajka.
2019-01-08 13:07:56
jasper: mialo byc kompromitacji.
2019-01-08 13:08:09
tom lem: @M53: ....to dopowiem - Głównym narzędziem ekumenizmu jest dialog i wspólna modlitwa. Zasięg dialogu ekumenicznego może obejmować lokalne, regionalne, krajowe bądź światowe chrześcijańskie wspólnoty religijne, a jego forma może przybrać zarówno porozumienia dwustronne, jak i wielostronne. Największą i najbardziej wpływową reprezentację ruchu ekumenicznego stanowi Światowa Rada Kościołów, obejmująca dialogiem ponad 350 Kościołów tradycji protestanckiej, anglikańskiej, starokatolickiej i prawosławnej w ponad 120 państwach. Dla Ciebie M52 ważniejsze jednak różnice, niż dostrzeganie wspólnoty. W jakim celu podkreślanie nieistotnych różnic(?), chyba tylko z poczucia własnej niższości.
2019-01-08 20:01:35
rainman: @M53: Piszesz, że kościół luterański ogranicza swoje formy do minimum, katolicki rozbudowuje je ciągle. Nieprawda. Przykładem może być ubogacenie ewangelickich nabożeństw przez chóry młodzieżowe (różne gatunki muzyczne) albo choćby wyświetlanie podczas kazania jakiejś prezentacji w PowerPoincie. Kościół Ewangelicki też stara się niektóre - na swój oczywiście sposób - elementy upiększać. Nie wspomnę już o różnych rzeczach w kościołach protestanckich na zachodzie Europy (choćby niedawna instalacja robota BlessU-2 - wygoogluj). Przykładów sporo. Doszukujesz się we wspólnym niedzielnym świętowaniu rzeczy mało istotnych. Uroczystość nie polegała na podstępnym odebraniu ewangelikom (ani katolikom) ochoty pójścia na niedzielne nabożeństwo (msze św.). Była to po prostu piękna, wspólna uroczystość. I jeszcze odnośnie fotografa - Stanisława Konopki. Ten człowiek tak jak dokumentuje uroczystości świeckie, tak dokumentuje uroczystości w kościołach katolickich i ewangelickich. Ty - nic w tej kwestii nie robisz - także - nie bądź jak ktoś kto nic nie robi a krytykuje tych co coś robią. Bo takie krytykowanie - wyjątkowo niemiłe - na pewno nie jest godne chrześcijanina (ani ewangelika ani katolika).
2019-01-09 06:59:13
bronek91: jasper sprawa relacji z Istotą Wyższą jest wysoce indywidualna i być może rainman w jakiś sposób czegoś doświadczył, co jest jego prywatną i indywidualną sprawą. Dlaczego akurat zakładasz, iż to bajka? Ma jakiś obowiązek Ci jasper o tym zameldować? Co do poruszonych z Twojej jasper strony zagadnień Biblii→ Cieszę się, iż zapoznałeś się z treścią moich wcześniejszych komentarzy. Nie nauczyłeś się jeszcze niestety, iż Biblię należy rozpatrywać systemowo, a nie tylko literalnie, i sama Biblia jest jedynie wytworem tradycji chrześcijańskiej, która nie obejmuje całości depozytu wiary z punktu widzenia KK. Zdaję sobie sprawę, iż jakiś chrześcijanin może uważać inaczej, do czego ma prawo. Poruszane przez Ciebie sprawy mają prowokacyjną nutkę… Zaskoczę Cię, w samym Nowym Testamencie (listy, dzieje, apokalipsa) znajdują się wypowiedzi Chrystusa nieodnotowane w Ewangeliach, → czego to dowodzi? Natomiast rozwiązanie zagadki CMB tkwi w ujęciu ŚWIĄT EPIFANII… Może wykażesz się inicjatywą? Zdajesz sobie sprawę, czego dowodzi przedstawianie „argumentów” pod tezę? Powinno być odwrotnie.
2019-01-09 07:04:25
bronek91: jasper KK to nie lewacka jaczejka czy innej maści kolektyw. Pewne rzeczy są niezmienne i niepodważalne. Jak podejrzewam, niestety najwyraźniej musiałeś doświadczyć życia w ramach jednego typu (lewackiej nie lewicowej) wspólnotowości, co ogranicza Twoje postrzeganie świata.
2019-01-09 07:13:15
bronek91: Szanowna M53, Ksiądz Pastor Sikora to bardzo dobry i godny szacunku człowiek! Już Ci wcześniej tłumaczyłem EKUMENIZM. Papież Franciszek też brał udział w obchodzeniu Święta Reformacji i dał swoim postępowaniem przykład dogłębnego pojmowania ekumenizmu. Z pewnością wiesz, iż KK nie ma w swym kalendarzu liturgicznym danego konkretnego święta, a Papież jednak uczestniczył. Widać, iż niektórzy lokalni swoimi horyzontami nie wyrastają poza najbliższą okolicę. O czym to świadczy?
2019-01-09 07:19:49
bronek91: Szanowna M53, Co do charakteru wydarzenia, decydują o tym organizatorzy. Podejrzewam, iż wcześniej wszystko było odpowiednio przeprowadzone przez odpowiednie instytucje publiczne. Nawet gdyby znajdowali się tam członkowie tylko jednej wiary, co do zasady ekumeniczny wymiar zostałby zachowany przynajmniej formalnie.
2019-01-09 07:30:33
bronek91: Szanowna M53, napisałaś: „śmiem twierdzić, że wielu luteranom udział ks. Sikory nie podobał się. To nie ta bajka.” Moim zdaniem dowodzi to jedynie braku zrozumienia tematu, a reakcja pojawi się zawsze. Zresztą po analizie np. Twojej M53 wypowiedzi, można zauważyć jaki to rodzaj mentalności. Oczywiście każdy ma prawo odnieść się do obecności, jednak jak widzisz, wiele osób uważa inaczej niż Ty M53. Ksiądz Pastor jak najbardziej ma prawo uczestniczyć, co jest zagwarantowane W KONSTYTUCJI. Czyżbyś pragnęła to podważać?
2019-01-09 11:40:33
jasper: Ale wysyp wikarych i katechetow na ox.pl. Czyzby prikaz odgorny z Nowogrodzkiej czy raczej Kurii ? Szanowny bronek jeszcze raz zadam pytanie , czy ty uwierzylbys w Allaha, tylko dlatego, ze ktos ci powie, ze sie z nim spotyka codziennie w modlitwie? Jezeli nie potrafisz na tak proste pytanie odpowiedziec tak lub nie , to znaczy, ze dla dla Ciebie Absolut jest czyms tak nieosiagalnym nawet rozumem, ze identyfikujesz sie niemalze z koza , ktorej moznaby wykladac teorie wzglednosci. No tylko pozazdroscic genialnosci umyslu. Niech KK najpierw oczysci sie z klamstw i obludy z 2 tys. lat a potem mozemy dyskutowac o wierze. Niech sie rozlicza z przerazajacej pedofilii na dzieciach w swoich szeregach bo, ze to tylko zbrodnie ostatnich kilkudziesieciu lat , to chyba juz nikt nie wierzy. Ciekawe co na ten temat mowi Jezus, bo jak na razie natchniony rainman nie podzielil sie z ta informacja. // Ciekawa jaka to religia/ wiara pozwala panu prezydentowi, pani/panu premierowi czesto klamac ? i tylko dla wlasnych, wygodnych tez powolywac sie na KONSTYTUCJE (na ktora zreszta przysiegali, a ktora potem tak latwo lamali).
2019-01-09 19:42:05
bronek91: Szanowny jasper, nawet tych wikarych i katechetów nie trzeba angażować, wystarczy zwykły kościelny i organista zarazem. Z pewnością w przypadku „polemiki” z duchownym już dawno ktoś byłby ze skargą u biskupa. Znamy te klimaty. Nie trzeba żadnego prikazu, wystarczy łaska Istoty Wyższej. Do dawania świadectwa PRAWDZIE powołany jest każdy. Z PRZYJEMNOŚCIĄ UDZIELĘ OCZEKIWANEJ Z TWOJEJ STRONY ODPOWIEDZI, jednak pod warunkiem, iż Ty jasper najpierw odniesiesz się wobec wszystkich zadanych Tobie jasper z mojej strony pytań. Dialog polega no uszanowaniu drugiej strony i odniesienia się do wszystkich poruszonych zagadnień, jego celem jest poszukiwanie PRAWDY. Niestety Ty jasper jesteś oporny na współpracę i wymianę poglądów. Skupiasz się na METODZIE i realizacji celu, którym nie jest osiągnięcie konsensusu. Jak można zauważyć, próbujesz za wszelką cenę „udowodnić” lansowaną przez siebie tezę, posuwasz się do stosowania prowokacji, starasz się kompromitować, wywyższasz się i kreujesz bezpodstawnie na tego rzekomo „myślącego”. Nie tędy droga! Nie szukamy argumentów pod tezę tylko odwrotnie, w oparciu o zebrane argumenty próbujemy znaleźć właściwą odpowiedź. Proponuję Tobie jasper zapoznać się z osobowością Maurycego Frydmana. Niegdyś dość kompleksowo określił różnicę pomiędzy teizmem a ateizmem. Tak przy okazji, jaką to zbrodnię popełnił Chrystus, że chcesz Go rozliczać? Natomiast co do obecnego Pana Prezydenta to dorosły facet i psińco mi do jego relacji z Istotą Wyższą. Od stwierdzania zgodności z KONSTYTUCJĄ jest Trybunał Konstytucyjny, a nie Ty jasper.
2019-01-09 21:59:05
jasper: bronek- odnosnie Konstytucji na ktora powolujesz tak czasto to masz tutaj ciekawa informacje, bo pidejrzewam, ze rezimowa takich wiadomosci nie podaje - „ specjalista ds. prawa konstytucyjnego dr hab. Jarosław Szymanek został przez komisję Uniwersytetu Warszawskiego ukarany rocznym zakazem pracy jako nauczyciel akademicki - podaje OKO.press.“ Powodem jest plagiat czyli oszustwo. Jarosław Szymanek w marcu 2016 r. został powołany przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego do Zespołu Ekspertów ds. problematyki Trybunału Konstytucyjnego, a kilka miesięcy później trafił do Biura Analiz Sejmowych.“ I ten wielki pan ekspert uwaza, ze pan prezydent jest najlepszym obronca konstytutacji. Gratuluje bronek takich ekspertow w PiS. Tylko klamcy, oszusci, kretacze i obludnicy ... znajda swoje miejsce w tej partii. Co do mojego zadanego pytania - nie oczekuje elaboratu, tylko odpowiedzi tak lub nie. KK robi juz malym dzieciom wode z mozgu a ty doswiadczony czlowiek masz takie trudnosci z odpowiedzia ? . Czyzbys czekal na przekaz dnia od prezesa.
2019-01-09 23:43:57
bronek91: Szanowny jasper, każda mainstreamowa telewizja jest reżymowa. Świat jest wielobarwny a nie tylko czarno-biały jak to się polskiemu społeczeństwu przedstawia przynajmniej od 1944r., ze szczególnym nasileniem od 2005 roku. To nie pytanie stanowi problem tylko Twoje jasper intencje. Podałem warunek, zachowaj konsekwencję i ODPOWIEM WEDLE TWOICH OCZEKIWAŃ. PS Zadałeś sobie trud zapoznać przynajmniej z preambułą?
2019-01-10 00:00:18
bronek91: Jasper: Problem lewactwa a poniekąd również lewicy polega na zbytniej polaryzacji. Główny nacisk kładziony jest na sprawy wyznaniowe a to ogromny błąd! Tym sposobem lewicowe elity polityczne po 1989r., nie uległy odtworzeniu po pacyfikacji i eksterminacji w katowniach PPR. Post-PZPR pragnął pozostać partią władzy, a młodsze pokolenie aparatczyków zasiliła szeregi (co ciekawe) partii o profilu liberalnym. Starym pozwolono egzystować, natomiast pozostali zaadaptowali się w nowym systemie. Ideowa zdroworozsądkowa Lewica została, wbrew temu, co się przedstawia, zagospodarowana przez partie uznające się za prawicowe, jednak o mocno lewicowym programie gospodarczym. Wojujący ateiści potworzyli różnej maści krytyki i co ciekawe nadali ton linii programowej, jednocześnie zawłaszczając pojęcie lewicowości. W rzeczywistości już dawno z ich strony został przekroczony zdrowy rozsądek, z kolei uważające się za rzekomo lewicowe elity polityczne zradykalizowały się i stały się lewackie lub przekształciły w socjal-liberałów. Zdroworozsądkowy lewicowy (nie lewacki) target pozostał bez reprezentacji politycznej i głosuje na zasadzie mniejszego zła. Sprawy wyznaniowe są kwestią INDYWIDUALNĄ I PRYWATNĄ, najważniejsza w funkcjonowaniu państwa ma być jednostka ludzka i jej godność, ochrona człowieka pracy, opieranie systemu konstytucyjnego o prawo natury, kreowanie przez państwo miejsc pracy. Niestety dla lewactwa (nie lewicy) ważne są zupełnie inne, marginalne dla człowieka pracy postulaty. Tym sposobem lewactwo w sposób naturalny odcięło się od swego potencjalnego targetu i skazało się na polityczną marginalizację. Natomiast określanie postawy ideowej przez wzgląd na kwestie wyznaniowe świadczy tylko o PRYMITYWIZMIE LEWACTWA. W efekcie LEWACTWO antagonizuje i zniechęca swój potencjalny target, który w sporej części zmuszony jest w imię ius naturale stać na straży swobody religii, sumienia i wyznania. Lewicowiec (nie lewak) jest bardzo wyczulony na punkcie swych przekonań światopoglądowych i równolegle innych ludzi.
2019-01-10 06:24:40
jasper: Ale fandzolisz bronek. Wykute na blache regulki i ani krzty rozumu. A odpowiedzi jak nie ma, tak nie ma. Kolejny, ktory boi sie kompromitacji.
2019-01-10 08:17:40
bronek91: jasper a na ile Ty pytań nie odpowiedziałeś? Zatem kto tu się obawia kompromitacji? Natomiast co do sytuacji Lewicy (nie lewactwa) odsyłam do lektury POLITYKI, PRZEGLĄDU i programów partii uznających się za lewicowe, choć nie zawsze takie są. Wiele przedstawionych z mojej strony rzeczy się tam w sporej części powiela. Jak widać, LEWACTWO (nie lewica), zamiast próbować zrozumieć i zbadać procesy społeczne, woli "racjonalizować" po swojemu i usprawiedliwiać własne niepowodzenia. Tak dalej! Jednak gdzie to prowadzi? → marginalizacja i próba przejęcia władzy NA SIŁĘ. Tylko pomyśleć gdzie uplasowałoby się lewactwo np. z krytyk, gdyby w Polsce powstała partia zdroworozsądkowej lewicy bez etykietki post-PZPR, z dostępem do mainstreamu medialnego i z ukierunkowaniem na czynniki, które wymieniłem? Przeszło 20% aktywnych wyborców przestałoby GŁOSOWAĆ NA ZASADZIE MNIEJSZEGO ZŁA co POPiSowi pozwala utrzymywać się u władzy. Natomiast zawłaszczanie pojęcia lewicy przez lewactwo to nic innego niż zbrodnia! PS BIEDROŃ (pomimo wcześniejszych oczekiwań wielu) nie spełnia wymagań. Politykę prowadzi w oparciu o swoją seksualność i obecnie przypomina bardziej celebrytę i maskotkę lewicowo-liberalnych mediów niż samodzielnego polityka. A w Słupsku wbrew temu, co się przedstawia, aż tak często nie przebywa… Zatem JASPER UZUPEŁNIJ ZALEGŁOŚCI i czytaj regularnie, przynajmniej Fakty i Mity na początek (kolejne środowisko, które zgubiło lewactwo). Jest tam dużo pojazdu na RELIGIĘ, tłumaczy się znaczenie BIBLII → często pokrętnie→ zatem powinno Cię jasper usatysfakcjonować.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją