Husar z brązowym medalem!

Sporym sukcesem zakończył się udział Sary Husar na Mistrzostwach Polski Młodziczek w tenisie ziemnym, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Poznaniu. Zawodniczka UKS Beskidy Ustroń sięgnęła po brązowy krążek.

Sara Husar świetnie rozpoczęła zmagania na Mistrzostwach Polski Młodziczek, ponieważ w I rundzie straciła tylko trzy gemy w starciu z Katarzyną Koliber. Zawodniczka UKS Beskidy Ustroń wygrała również kolejne spotkanie bez straty seta, ale losy pierwszej partii w meczu z Małgorzatą Bajorek decydowały się w tie-breaku – 7:6 (8:6), 6:3.

Tenisistka z Ustronia miała nieco podwyższona poprzeczkę w ćwierćfinale, ponieważ po raz pierwszy w turnieju musiała odwrócić losy spotkania, gdyż otwierający set padł łupem Anny Skorupskiej. Jednak Husar zdołała wyrównać, a w trzeciej partii wygrała 10:8. Zawodniczka UKS Beskidy Ustroń poniosła porażkę w półfinale, przegrywając z późniejszą tryumfatorką MP – Oliwią Kuszel – i z Poznania wróciła z brązowym medalem.

Mistrzostwa Polski Młodziczek w tenisie ziemnym:

• I runda: Sara Husar (UKS Beskidy Utroń) – Katarzyna Kliber (KT Avia Świdnik) 6:2, 6:1
  • II runda: Sara Husar (UKS Beskidy Utroń) - Małgorzata Bajorek (UKT Winner Kraków) - 7:6 (8:6), 6:3
  • ćwierćfinał: Sara Husar (UKS Beskidy Utroń) - Anna Skorupska (PT Olimpia Poznań) - 4:6, 6:3, 10:8
  • półfinał: Sara Husar (UKS Beskidy Utroń) - Oliwia Kuszel (TAT Toruń) - 1:6, 4:6