Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hotelik już pod dachem

Od czerwca trwa modernizacja i remont pawilonu sportowego z zapleczem na terenie kompleksu sportowego przy alejach J. Łyska w Cieszynie. Postęp prac na placu budowy jest widoczny i być może już latem, a nie jesienią, jak zapisano w harmonogramie, hotelik otworzy swoje podwoje.
Pora na gruntowny remont była najwyższa, gdyż budynek wzniesiony w połowie lat 70, zaczął popadać w ruinę. Najwięcej szkody robiły deszcze, po których przemakały pomieszczenia wewnątrz, bo woda dostawała się do środka przez dziurawy dach.
Zgodnie z planem budynek jest już pod nowym, spadzistym dachem. Na początku tego tygodnia budowlani wstawiali okna i przymierzali się do robót wykończeniowych.
Jak informuje Zbigniew Niżnikiewicz, dyrektor MOSiR, który ma w swej pieczy cały kompleks, inwestycja obejmuje całkowitą przebudowę zaplecza  dla hali sportowej i stadionu. Sportowcy będą mieli do dyspozycji 6 przestronnych szatni, siłownię, gabinety odnowy biologicznej. Na piętrze będą pokoje hotelowe, dwuosobowe na 56 miejsc, każda z łazienką i rtv oraz sala  konferencyjna i dwa apartamenty. Jak widać, standad obiektu będzie przystawał do obecnych wymagań. Z części hotelowej do hali sportowej będzie będzie bezpośrednie przejście, a całość zostanie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Remontowana jest przy okazji hala sportowa. Położono już nowy parkiet, trzeba jeszczezrobić ocieplenie budynku. Koszt całej inwestycji sięgnie 4 mln zł. Część pieniędzy udało się uzyskać z unijnych funduszy.
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: