Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hospicjum stacjonarne w Skoczowie już działa!

Od lutego działa Dom Hospicyjny Hospicjum Otwarte Drzwi. Tu ciepły przytulny dom znajduje 10 chorych.

 

Od 13 lat na terenie Śląska Cieszyńskiego działa hospicjum domowe „Otwarte Drzwi”, właśnie rozpoczął się kolejny etap w historii tego dzieła. Od lutego do Domu Hospicyjnego przyjmowani są podopieczni.

Jest tu przytulnie,kolorowo, domowo, pachnie ciastem są żywe kwiaty i gra muzyka. Stowarzyszenie założone 13 lat temu działało na terenie powiatu cieszyńskiego w formie wolontariatu jako hospicjum domowe. - Równocześnie szukałam miejsca do powstania domu hospicyjnego całodobowego gdyż domowe i stacjonarne hospicjum to nierozerwalna para działająca na rzecz osób chorych i ich rodzin. W 2015 roku po przekazaniu budynku klasztoru Sióstr Służebniczek Dębickich rozpoczął się remont i dobudowa nowego segmentu, aby dom wyposażony był we wszystkie pomieszczenia potrzebne do pełnej i fachowej pomocy podopiecznym – mówi Wioletta Staniek, szefowa hospicjum.
Jak dodaje, dom powstał dzięki zaangażowaniu, pomocy i wsparciu osób prywatnych i firm. Od lutego działa na rzecz osób z chorobami terminalnymi.

- Została podpisana umowa z NFZ podopiecznych możemy przyjąć nieodpłatnie. Przyjęcie chorego to wniosek wypisany przez lekarza prowadzącego zgodnie z wymienionymi jednostkami chorobowymi dokładne informacje na stronie hospicjum oraz pod telefonem 662010996 – dodaje Wioletta Staniek.

W sumie miejsce znalazło tu już 10 chorych...

KOD

Czytaj także:

Anioły wybudują dom

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: