Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hokej powraca nad Olzę

Nad Olzę powraca hokej ! Zawodnicy Czarnych Panter, którzy do tej pory grali w czeskiej lidze PHL Kravare mieli roczną przerwę w rozgrywkach. W tym czasie mocno trenowali, rozgrywali sparingi a także wzięli udział w kilku turniejach. Obiecują, że powalczą i pokażą, że hokej to mocna strona Cieszyna. 

W czwartek 14 października rusza Beskidzka Amatorską Hokejową Liga (BAHL), tym samym hokeistów Czarnych Panter będziemy mogli zobaczyć w akcji tuż „za miedzą” w Czeskim Cieszynie - Po rocznej przerwie w rozgrywkach ligowych w czwartek wieczorem w meczu otwierającym ligę BAHL zmierzymy się przeciwko drużynie HC Kozubowa. Mecze ligi odbywać się będą w każdy czwartek od godz. 20.30 na lodowisku w Czeskim Cieszynie w systemie mecz-rewanż i faza play off. System rozgrywek jest ułożony tak, że nawet ostatnia drużyna sezonu zasadniczego może sięgnąć po tytuł – mówi portalowi OX. PL Janusz Chrapek.

Czeska liga, nawet ta amatorska, jest bardzo wymagająca. Niestety w naszym regionie hokej nie jest zbyt mocno wspieraną dyscypliną sportu. Grupa miłośników założyła jastrzębsko – cieszyńskie stowarzyszenie, zbudowała drużynę i od lat reprezentuje Śląsk cieszyński w rozgrywkach hokeja na lodzie.

Czarne Pantery zostały w ostatnim czasie wzmocnione nowymi zawodnikami, toteż liczą na dobre wyniki w pierwszym sezonie nowo utworzonej ligi - od połowy minionego sezonu, gdy do naszej drużyny dołączył grający z nami trener i były zawodnik Czarnych Jastrzębi a także wprowadzając inne zmiany widać postępy, już na koniec sezonu mogliśmy być zadowoleni z 2. miejsca w pierwszych otwartych Mistrzostwach Oświęcimia. Wygrane dotychczas wszystkie sparingi pozwalają nam z optymizmem patrzeć na ten sezon – cieszy się Chrapek

Zapraszamy do kibicowania Czarnym Panterom!

Terminarz rozgrywek oraz inne informacje na stronie www.bahl.cz  informacje o zespole www.pantery.fr.pl 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: