Hokeiści HC Ocelari Trinec wygrali pierwszy mecz półfinałowy

Kibice Stalowników nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia serii półfinałowej. Trzyniec, w pierwszym spotkaniu w Hradcu Kralove, okazał się bezlitosny dla gospodarzy i wygrał 4:1.

Stalownicy świetnie weszli w dzisiejsze spotkanie. Już w drugiej minucie, David Cienciala otworzył wynik meczu. Podopieczni Vaclava Varadi nie pozwolili na rozwinięcie skrzydeł gospodarzom i utrzymali prowadzenie do końca pierwszej tercji.

Druga część spotkania znowu należała do hokeistów spod Jaworowego. Na listę strzelców wpisali się Jiri Polansky i Cienciala. Dodajmy, że dla 22-latka jest to już jedenasty punkt kanadyjski w play-off, co czyni go najskuteczniejszym hokeistą.

W ostatniej odsłonie do głosu coraz bardziej dochodzili hokeiści Hradca. Radoslav Pavlik dał nadzieję gospodarzom, pokonując Simona Hrubca w 46. minucie. Ostatnie minuty to prawdziwe oblężenie trzynieckiej bramki. Hradec grał przez 120 sekund 6 na 3, po tym jak dwóch Stalowników powędrowało na ławkę kar, a w dodatku golkiper Hradca opuścił bramkę. Nie dość że podopieczni Varadi wyszli z opresji, to Doudera jeszcze skierował krążek do odkrytej bramki i ustalił końcowy wynik - 1:4.

To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Trzyńca w tej edycji play-off. Dla Stalowników to bardzo cenna wygrana i przewaga psychologiczna przed jutrzejszym (30.03), drugim spotkaniem. Transmisja w CT Sport, a początek meczu o 16:20.