Historyczny wyczyn Trzyńca

Mistrzowie Czech znaleźli sposób na Spartę Praga? Wiele na to wskazuje, ponieważ podopieczni Vaclava Varadi odnieśli zwycięstwo nad stołeczną ekipą w piątkowy wieczór, pokonując ich po raz czwarty w sezonie zasadniczym, co nigdy wcześniej im się nie powiodło.

Cztery mecze, cztery zwycięstwa i 12 punktów – tak przedstawia się bilans hokeistów spod Jaworowego w rywalizacji ze Spartą Praga w obecnej edycji Tipsport Extraligi. Podopieczni Vaclava Varadi odnieśli zwycięstwo w piątkowy wieczór, wygrywając 4:1 przed własną publicznością.

Już sporo emocji przyniosła pierwsza tercja, ale kibice zgromadzeni w Werk Arenie musieli poczekać na otwarcie wyniku do drugiej odsłony. Stalownicy objęli prowadzenie w 29. minucie, za sprawą Ondreja Kovarcika. Kilka minut później było już 2:0, a debiutancką bramkę w barwach trzynieckiego klubu zdobył Daniel Krenzelok. Pod koniec tercji na różnicę trzech goli podwyższył Petr Vrana, który pokonał defensywę gości, kiedy Stalownicy grali w osłabieniu.

- Oglądaliśmy spotkanie na wysokim poziomie. Powiodła nam się druga odsłona, kiedy zdołaliśmy uciec na 3:0 – przyznał Marek Zadina. – Zawsze przytrafi się jakiś błąd i inkasowaliśmy. Ale zdołaliśmy odpowiedzieć na 4:1. Bawił nas hokej i musimy podziękować naszym podopiecznym, za ich dzisiejszy występ. Dążyli do wygranej – dodał asystent Vaclava Varadi.

Stalownicy odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i powiększyli przewagę nad resztą stawki. Hokeiści Mountfield HK, którzy plasują się na pozycji wicelidera Tipsport Extraligi, tracą 7 punktów do mistrzów Czech.