Historyczny sukces naszych zawodników!

To był historyczny sportowy wieczór dla Polaków. Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni a tuż za nim uplasował się drugi z Polaków, wiślanin Piotr Żyła!

Podczas dzisiejszej (06.01.2017), rywalizacji Polacy skakali rewelacyjnie! Finałowy konkurs wygrał Kamil Stoch (134,5 m i 138 m) – 289,2 pkt., drugi był Michael Hayboeck (Austria) – 130,5 m i 142 m, 283,3 pkt. a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Żyła (131 m, 137 m) - 275,8 pkt.

W klasyfikacji generalnej wygrał Kamil Stoch a na trzecie miejsce po turnieju w Bischofshofen wskoczył Piotr Żyła. Świetny start odnotował także Maciej Kot, który sklasyfikowany został na 4. pozycji.

Już wkrótce biało-czerwonych czekają konkursy Pucharu Świata w Wiśle - 13-15 stycznia oraz w Zakopanem (20-22 stycznia).  Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie, podobnie jak zapewne i wspaniałego dopingu polskiej  i nie tylko publiczności.