Historyczna wygrana KS MOSiR Cieszyn

Pokonali już wszystkich przeciwników w trzeciej lidze. Koszykarze KS MOSiR Cieszyn wygrali piąty mecz z rzędu. Tym razem okazali się lepsi od ekipy MKKS Rybnik.

Pewne otwarcie spotkania pozwoliło gospodarzom na wysokie wygranie pierwszej kwarty. Po chwili przerwy tempo gry nieco spadło, lecz prowadzenie zespołu w Cieszyna ani na chwilę nie było zagrożone. Tuż przed końcem pierwszej połowy meczu KS MOSiR prowadził już 45:27. Podopieczni Łukasza Kuboszka nie zamierzali odpuszczać drużynie MKKS-u Rybnik w dalszej części konfrontacji. Z każdą akcją radzili sobie coraz lepiej. Bardzo dobrze w ofensywie spisywał się Leszek Siwy, który ośmiokrotnie trafiał za trzy punkty. Sporo celnych zagrań zapisał na swoim koncie także Wojciech Ficek. W efekcie niepokonani do tej pory cieszynianie zwyciężyli 93:57, odnotowując piątą wygraną z rzędu.

Z kolejnego dobrego występu nie krył zadowolenia Piotr Szafarczyk: - Do meczu podeszliśmy jak zawsze zmobilizowani i nastawieni na zwycięstwo. Kwarta po kwarcie powiększaliśmy przewagę, co pozwoliło nam na kilka efektownych akcji. Gratulacje dla Leszka Siwego, który trafił osiem rzutów za trzy punkty. Kolejny raz pokazał, że jest najlepszym strzelcem za "3" w lidze. Wygraliśmy piąty mecz z rzędu, dzięki czemu wyrównaliśmy rekord wygranych z 1998 roku. Oczywiście naszym celem jest druga liga i bezpośrednie wygrane z zespołem, które będą liczyć się do gry w barażach. Najważniejsza spotkanie rozgrywek grupowych zagramy za dwa tygodnie w Rudzie Śląskiej - powiedział skrzydłowy KS MOSiR Cieszyn.

KS MOSiR Cieszyn - MKKS Rybnik 93:57 (26:17, 19:10, 32:21, 16:9)

KS MOSiR Cieszyn: Tomasz Czajkowski (13 pkt.), Szymon Kałuża (7), Michał Kaźmierczak (2), Wojciech
Ficek (23), Adam Hajduk (2), Piotr Szafarczyk (3), Michał Talik (2), Leszek Siwy (30), Mateusz Tomica
(8), Łukasz Kubik (1), Przemysław Rączka (0), Kamil Bąk (2)