Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Historia motoryzacji na dotknięcie ręki

V Zlot Zabytkowych Samochodów za nami. W miniony piątek (04.05.2012)impreza zawitała na plac Browaru Brackiego w Cieszynie.

V Zlot Zabytkowych Samochodów to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. 4 maja pasjonaci czterech kółek mieli okazję zobaczyć z bliska te wyjątkowe maszyny.

Miłośników motoryzacji w piątkowe popołudnie spotkała nie lada gratka – mieli okazję podziwiać 16 zabytkowych  samochodów, które na plac Browaru Brackiego w Cieszynie dotarły w ramach V Zlotu Zabytkowych Samochodów. 

- Podróż V Zlotu Zabytkowych Samochodów rozpoczęła się od Browaru Radegast w Noszowicach. Tam również odbyło się zwiedzanie i prezentacja samochodów. Cieszyn jest kolejnym etapem podróży – wyjaśnia Alina Bańczyk, właścicielka Restauracji Targowa, która wraz z Brackim Browarem Zamkowym zorganizowała imprezę.

16 zabytkowych pojazdów pojawiło się na placu Browaru Brackiego w Cieszynie. Kierowcy z różnych zakątków Polski, jak również z zagranicy zwiedzili również cieszyński Browar. Oczywiście impreza miała charakter majówkowy, a więc nie mogło zabraknąć konkursów, przejazdu zabytkowych aut, a na zakończenie wieczoru muzyki i tańca. Odważniejsze osoby mogły wykazać się w karaoke. 

Po raz kolejny Zlot Zabytkowych Samochodów przyciągnął szerokie grono miłośników czterech kółek. - Korowód zabytkowych pojazdów przejeżdżający ulicami  miasta robi ogromne wrażenie – przyznaje Zdzisław Korkosz, który na  Zlot przyszedł razem z wnuczkiem  - Takie imprezy, jak ta sprawiają, że historia motoryzacji jest dosłownie na dotknięcie ręki. Mam nadzieję, że wnuk w starych pojazdach zakocha się, tak jak ja... 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

Zdjęcia Michał Fielek 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: