Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Herby w sali sesyjnej

Sala sesyjna w Urzędzie Gminy w Zebrzydowicach została zmodernizowana. Ponadto w ostatnim czasie wzbogaciła się o ''galerię'' herbów.

Na bocznej ścianie umieszczono plansze z herbami Województwa Śląskiego i Powiatu Cieszyńskiego. - Znajdują się tam również herby mające odniesienie do miejscowości tworzących gminę. - W źródłach historycznych zachowały się wizerunki herbów Zebrzydowic Górnych i Dolnych, które pierwotnie znajdowały się ma pieczęciach tych miejscowości. W związku z tym, że pozostałe miejscowości posiadały w dawnych latach pieczęcie zawierające jedynie opisy słowne w galerii znalazły się herby rodowe właścicieli poszczególnych miejscowości, którzy przez dłuższy czas nimi władali.  – informuje Marcin Ślęk, z UG Zebrzydowice.

Poszczególne herby zostaną omówione w kolejnych numerach WzP (Wiadomości znad Piotrówki – Gminny biuletyn informacyjny) zapowiada Ślęk.  W najbliższym numerze będą to herby Powiatu oraz Województwa Śląskiego.

Zebrzydowicką gazetę w formacie PDF  oraz numery archiwalne pobrać można ze strony www.wzp.zebrzydowice.pl Pismo jest bezpłatne.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją