Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Heavymetalowe klimaty w Czeskim Cieszynie

Ronnie James Dio to jeden z najlepszych metalowych i rockowych głosów w historii. Amerykański muzyk, kompozytor i wokalista heavymetalowy zmarł w 2010 roku. Już w najbliższy piątek 30 września w KaSS Strzelnica w Czeskim Cieszynie będzie miał miejsce wyjątkowy koncert tribute to Ronnie James Dio.

Ronnie James Dio - wokalista takich zespołów jak Black Sabbath, Rainbow, czy DIO, zmarł w 2010 r. Od 2014 r. muzycy warszawskiego zespołu Scream Maker, organizują koncerty memoriałowe w największych polskich miastach ku pamięci muzyka, który zasłynął takimi metalowymi hymnami, jak Heaven and Hell, czy Holy Diver. W tym roku Scream Maker podpisał kontrakt z dużą zagraniczną wytwórnią i zdecydował się zaangażować w tworzenie własnego materiału. Dlatego też muzycy ogłosili ostatnią pożegnalną trasę memoriałową. Czeski Cieszyn znalazł się na ich pożegnalnej trasie ze względu na cieszyńskiego muzyka Normana Powera, który od 4 lat jest jednym z głównych wokali zespołu.

Tradycyjnie na każdym koncercie memoriałowym śpiewają zaproszeni goście. Najlepsze i najmocniejsze głosy z okolic miasta w którym koncert się odbywa, a na dodatek na warszawską edycję zapraszane są gwiazdy również z zagranicy. I tak na przykład śpiewali już David Reece z zespołu ACCEPT, Dino Jelusick z Whitesnake, Grzegorz Kupczyk z Turbo, Krzysiek Sokołowski z Nocnego Kochanka ... No lista musiałaby być naprawdę długa, aby wymienić gwiazdy, które razem z zespołem Scream Maker oddały cześć jednemu z najpotężniejszych głosów jakie Ziemia nosiła w osobie Ronniego Jamesa Dio. W Czeskim Cieszynie gościem Memoriału będzie Ewa Richczajt - przyznaje Norman Power.  

 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: