Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlaska Noc Muzeów za nami

W piątek (19.05) w Domu Przyrodnika w Hażlachu odbyła się Noc Muzeów. Na odwiedzających czekało zwiedzanie ekspozycji, wieczór z planszówkami, a także przyrodnicze zagadki oraz rozstrzygnięcie konkursu na grę ekologiczną.

Piątkowa noc upłynęła w Hażlachu pod znakiem kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji, jaką jest Noc Muzeów – po raz kolejny spotkaliśmy się w Domu Przyrodnika, aby zachęcić do odwiedzania naszego muzeum. W tym roku czekaliśmy na odwiedzających z planszówkami, a także przygotowaliśmy zagadki. Żeby nie było zbyt łatwo, zagadki były ukryte pomiędzy muzealnymi eksponatami, a odpowiedzi można było znaleźć, studiując informacje znajdujące się na ekspozycji. Dla osób, które poprawnie poradziły sobie z pytaniami przewidziane były nagrody – mówią organizatorki akcji z Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.

Pytania dotyczyły m.in. sekretnego życia pszczół oraz płodów rolnych. Co ciekawe, odpowiedzi na część pytań były wyzwaniem nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych – na szczęście wystarczyło zapoznać się m.in. z informacjami znajdującymi się na naszych tabletach, gdzie można m.in. rozwiązać quiz dotyczący zbóż i produktów, które są z nich wykonywane. Pozostałe pytania można było rozwiązać studiując informacje zawarte przy poszczególnych wystawach – wyjaśniały organizatorki.

Podczas Nocy Muzeów w Hażlachu zostały również wręczone nagrody za wykonanie ekologicznej gry planszowej. Nagrodzone zostały dwie laureatki – Natalia Siekierka oraz Weronika Machej. Dziewczyny z rodzicami przygotowały gry, które wykonane z ekologicznych elementów, które zostały zaprezentowane podczas planszówkowego wieczoru.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: