Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach wyda więcej na sport

Według oświadczenia gminy, kluby sportowe w gminie Hażlach w tym roku otrzymają ponad 15% pieniędzy więcej niż w roku ubiegłym – łącznie 191 tys. zł. Ta kwota nie uwzględnia dotacji rzeczowej oraz środków z Funduszu Sołeckiego i Inicjatywy Sołeckiej.

- Inwestujemy w naszą młodzież, zapewniając jej możliwość realizacji własnych pasji i zainteresowań. Oczywiście wszystkiego tego by nie było, gdyby nie działacze-społecznicy. To oni są filarem i motorem działań. Bez nich nie dalibyśmy rady! W tym miejscu dziękuję Im za owocną współpracę! – informuje wójt Grzegorz Sikorski

W 2021 roku LKS Olza Pogwizdów otrzyma 49 tys. zł na realizację swoich zadań. 47 tys. zł trafi do LKS Victoria Hażlach oraz LKS Błyskawica Kończyce Wielkie. LKS Rudnik może liczyć na wsparcie w wysokości 23 tys. zł.

Z kolei UKS Nakano Pogwizdów, którego reprezentanci mogą pochwalić się licznymi zdobyczami medalowymi, otrzyma 25 tys. zł, co pozwoli klubowi dalej popularyzować judo i ju-jitsu wśród dzieci i łowić kolejne talenty.

Red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-02 09:08:22
olekjakitaki: I to jest dobry kierunek działania samorządu. Przez tą PLANDEMIĘ dzieciaki aż nosi. Skończą się durne ograniczenia to jak znalazł dzieciaki będą miały zajęcia a nie fajka, piwko czy tablecik. Brawo!!!
2021-02-02 09:11:36
wyśmienity cwaniaczek: a dlaczego judo !!!!! cała kasa powinna iść na fusball !!!!!!
2021-02-02 14:58:58
olekjakitaki: @wyśmienity cwaniaczku a kto bedzie się naparzał na trybunach podczas meczów lub klubach nocnych? Pamiętasz: Gdy ja dołożę, wtedy nie daj Boże Reanimacja nawet nie pomoże Po dobrej wódzie lepszy jestem w dżudzie Ja jestem "King Bruce Lee Karate Mistrz"!
2021-02-02 18:50:20
Hasal: Tak się dzieli w gminie Hażlach: Pogwizdów 49, Kończyce 47, Hażlach 47, a Rudnik tylko 23 a gramy wszyscy w jednej klasie rozgywkowej ponad 100% różnicy i to jest według samorządu sprawiedliwie !!!
2021-02-03 20:11:54
olekjakitaki: @Hasal nie porównuj Rudnika do Kończyc Wielkich. Nie myl pojęć. Dotacja jest na młodzież. W Rudniku mamy jeden zespół, a w Kończycach Wielkich kilka. Po prostu dotacja uwzglednia zaangazowanie / liczbę dzieci / kwestię wyjazdów itp. Pamietaj to kasa na MŁODZIEŻ a nie starych trepli grajacych w A klasie. Pozdrawiam
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: