Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: ulica Długa wyłączona z ruchu

Od poniedziałku (12.10.2020) ulica Długa w Hażlachu jest wyłączona z ruchu. Objazdy prowadzą ulicami: Główną i Cieszyńską w Zamarskach, Pikiety i Katowicką w Cieszynie oraz ulicami Cieszyńską i Karnowiec w Hażlachu. Utrudnienia mają związek z remontem jezdni.

Prace na ulicy Długiej w Hażlachu trwają już kilka tygodni. Aktualnie nadszedł czas na kolejny etap prac, w związku z czym konieczne jest wyłączenie drogi z ruchu - Ulica Długa w Hażlachu zostanie wyłączona z ruchu od dnia 12 października 2020 r. (poniedziałek) na odcinku od lasu Brzezie (ul. Długa nr 182) do ul. Długiej nr 50 wraz ze skrzyżowaniem ul. Długiej i Rudowskiej oraz ul. Długiej i Myśliwskiej – poinformował Grzegorz Sikorski, wójt Gminy Hażlach.

Na remontowanej ulicy, realizowana jest inwestycja  „Rozbudowa drogi powiatowej 2621S - ul. Długiej w Hażlachu na odcinku od lasu Brzezie w kierunku centrum Hażlacha (do istniejącego chodnika)”. Droga zyska nową konstrukcję jezdni - poszerzeniami na łukach, przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicą Rudowską i z ulicą Myśliwską, powstaną dwa perony przystankowych, powstanie chodnik i kanalizacja. W związku z postępami prac konieczne jest czasowe wyłączenie drogi z ruchu.

Objazdy będą przebiegać ulicami:

  • - Główną i Cieszyńską w Zamarskach,
  • - ulicą Pikety w Cieszynie,
  • - drogą wojewódzką nr 938: ul. Katowicką w Cieszynie oraz ulicą Cieszyńską w Hażlachu,
  • - ulicą Karnowiec w Hażlachu.

Wdrożenie powyższej tymczasowej organizacji ruchu powoduje zmiany rozkładu jazdy komunikacji zbiorowej na relacji Cieszyn – Zamarski – Hażlach – Kończyce Wielkie. W tym okresie wyłączone będą przystanki: Zamarski Szotki, Hażlach Machnica oraz Hażlach Ośrodek Zdrowia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: