Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: uczcili nagrodę dla członkini KGW

W poniedziałek (5.12) w Brzezówce odbyło się uroczyste spotkanie lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, które uczciły nagrodę dla jednej z członkiń - pani Anny Kałuży.

W listopadzie 2022 roku pani Anna Kałuża otrzymała nagrodę - Srebrną Cieszyniankę. Docenione zostały lata jej działań. Pani Anna związaną jest z gminą Hażlach. Skończyła szkołę w Pogwizdowie, a gdy dorosła, zamieszkała w Brzezówce, gdzie zajęła się wychowaniem dzieci, pracą w gospodarstwie oraz działalnością społeczną. Przez wiele lat była prezesem pogwizdowskiego koła Macierzy Ziemii Cieszynskiej.

Mimo, że obecnie nie ma już takich możliwości działania (że względu na wiek), jak jeszcze kilka, czy kilkanaście lat temu, wciąż udziela się w lokalnej społeczności  - jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezowce. To właśnie koleżanki z KGW postanowiły uczcić uhonorowanie pani Anny i zorganizowały spotkanie.

Podczas spotkania nie zabrakło kwiatów i podziękowań. Poza paniami z KGW obecni byli: Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach, Basia Kuchta wiceprzewodnicząca Rady Gminy Hażlach, czy Leszek Banot Sołtys Brzezówki. Obecni podziękowali pani Annie za lata działań na rzecz lokalnej społeczności oraz za cenne wspomnienia, którymi bardO chętnie się dzieli - na spotkaniu miała m.in. dokumenty związane z działalnością prowadzonego przez nią koła Macierzy, czy zdjęcia z ważnych lokalnych wydarzeń. 

Dla pani Anny znalazła się również niespodzianka, w formie przedstawienia dosyć ambitnych planów  - zamierzamy podjąć starania, aby reaktywować lokalne koło macierzy. Więcej szczegółów zdradzimy wkrótce, jednak jest na co czekać - mówił Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach. 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: