Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach przekroczył limit... pozytywnie

Gmina Hażlach osiągnęła limit! Konkretnie chodzi o limit dotacji, jakie samorząd może uzyskać w ramach dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wszystko za sprawą pieniędzy, pozyskanych na rozbudowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji.

Hażlaski samorząd pozyskał pieniądze na rozbudowę sieci wodociągowej w Zamarskach i Pogwizdowie oraz na kanalizację w Kończycach Wielkich. Dotacja wyniosła 542.798 złotych. To kolejne dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina osiągnęła limit 2.000.000 milionów złotych, w związku z czym na kolejną dotację nie ma już co liczyć.

Pieniądze, które zgarnęła gmina, po raz kolejny mają się przyczynić do wprowadzenia w Hażlachu ekologicznych rozwiązań. - Pozyskane środki, w tym trudnym okresie pandemii, pozwolą nam na kontynuowanie naszych działań proekologicznych. Gmina Hażlach dynamicznie się rozwija, powstaje nowa zabudowa mieszkaniowa, a to wymaga rozbudowy infrastruktury wodno–kanalizacyjnej. Niedawno rozstrzygnęliśmy kilkumilionowy przetarg na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Pogwizdowie, a także w ramach rządowego wsparcia staramy się o środki na budowę kanalizacji na terenach popegeerowskich. Powyższe działania są ukierunkowane na poprawę jakości życia w naszej gminie – wyjaśnia w rozmowie z portalem ox.pl wójt Grzegorz Sikorski.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-07 11:11:33
skaldek: Gratulacje... kolejna echy i achy nad sukcesami Wójta Sikorskiego. Rzetelne dziennikarstwo nie polega na pisaniu tego co podrzuci włodarz w tym wypadku co wstawi Pan Wójt na FB. Jeszcze nie widziałem żadnego artykułu Pani redaktor JŚ o naszej gminie, który niebyłby związany z Wójtem. Czy w innych sołectwach się nic nie dzieje? Dzieje się, tylko to nie są działania Wójta, więc o nich się nie pisze. Dziwne, że Pani redaktor JŚ nie pisze o kontroli PSP w UG i związanymi z tym decyzjami, nic nie słychać o sesjach podczas, których radni zadawają niewygodne pytania Panu Wójtowi, nie przeczytamy też o zawyżonych wypłaconych dietach, nie mówiąc już o niesprawiedliwym podziale środków budżetowych na poszczególne sołectwa. Zamarski są od lat pomijane w inwestycjach. No ale po co o tym pisać? Ważne, że Pan Wójt jest zadowolony z pracy Pani redaktor JŚ.
2021-03-07 11:36:11
Biedroka 3: Wystarczy wejść na inne profile włodarzy i tam wszystko pisze. Podpisanie umowy nastąpiło w Beskidzkim Domu Zielin „Przytulia” w Brennej. Dla Subregionu Południowego na realizację projektów wodno-ściekowych na obszarach wiejskich. Kwota dofinansowania to prawie 5,7 miliona. Gminy które również uzyskały dofinansowanie: Gmina Węgierska Górka, Gmina Hażlach, Gmina Brenna , Gmina Kozy, Gmina Wilamowice
2021-03-09 08:40:06
Tustela: tylko pozazdrościć operatywności....brawo tak trzymać...byle żyło się lepiej w naszych małych Ojczyznach,
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: