Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: plany przebudowy dróg

W Zamarskach dokonano oceny prac, które są prowadzone w Gminie Hażlach na drogach powiatowych. W spotkaniu uczestniczył Starosta Cieszyński Janusz Król, radny powiatowy Grzegorz Konieczny oraz Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

W trakcie spotkania zapoznano się z postępem robót na odcinkach dróg przebiegających przez centrum miejscowości Zamarski. Spotkanie było również okazją do omówienia zakresu zadań drogowych, które powinny być uwzględnione w budżecie Powiatu Cieszyńskiego na rok 2019.

Zgodnie z zawartym w 2015 roku porozumieniem, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie zobowiązał się do przebudowy ulicy Długiej w Hażlachu na odcinku od lasu Bzie w stronę tzw. starego przedszkola. - Podczas spotkania wspólnie ustalono, iż należy kontynuować budowę chodnika przy ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie wraz z przebudową newralgicznego skrzyżowania ulic Cieszyńskiej i Katowickiej. - informuje UG w Hażlachu

Ponadto Wójt wskazał, iż docelowo należałoby opracować kompleksowy harmonogram prac prowadzonych na drogach powiatowych, obejmujący wszystkie miejscowości Gminy Hażlach, ponieważ umożliwiłoby to aplikowanie o środki zewnętrzne, a także pozwoliłoby zaplanować na ten cel w budżetach jednostek niezbędne środki finansowe.

(red. / mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-22 18:17:39
bronek91: Myślę, iż po sprowadzeniu za sprawą Pana Posła Szweda taniej siły roboczej w postaci relegowanych Filipińczyków, stosowne postępy w pracach drogowych będą osiągalne w jeszcze krótszych terminach. Jakoś Pana Posła nie widać ostatnio na stronach ox. Do powyżej przedstawionej na fotografii gromadki pasowałby jak ulał. Chyba faktycznie jest czymś zajęty....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: