Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: pandemia pokrzyżowała plany seniorów

W gminie Hażlach planowane jest utworzenie Rady Seniorów. Po konsultacjach społecznych i podjęciu uchwał, hażlaski magistrat ogłosił nabór do organu doradczego, jakim rada ma być. Niestety, jej powstanie opóźni epidemia koronawirusai.

Przypominamy, że nabór do Hażlaskiej Rady Seniorów został ogłoszony w lutym 2020 roku. Zgłaszać mogły się osoby, które mają chęć działania, chcą służyć swoim doświadczeniem, mieszkają na terenie Gminy Hażlach i ukończyły 60 lat – rada ma mieć 12 członków, do Urzędu wpłynęły zgłoszenia od pięciu osób – wyjaśnia Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach, zaznaczając, że to czas panemii pokrzyżował plany seniorom. W czasie wprowadzania kolejnych ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym niemożliwym było zbierania podpisów osób, które popierają daną kandydaturę, a seniorzy, znajdujący się w grupie ryzyka, byli zachęcani do pozostania w domu – odebrałem wiele telefonów od osób zainteresowanych działaniem w radzie, jednak z uwagi na rygor sanitarny obawiali się wychodzić z domu – uzupełnia Sikorski.

Ukonstytuowanie się rady zostało więc odsunięte w czasie, jednak ta z pewnością powstanie – jak tylko sytuacja się unormuje, ogłosimy kolejny nabór – tłumaczy Sikorski, dodając, że cieszy się zainteresowaniem wykazanym przez seniorów i faktem, że na terenie gminy mieszka tyle aktywnych osób. Podczas kolejnego naboru zgłoszenia trzeba będzie nadesłać jeszcze raz, jednak (miejmy nadzieję), wtedy już nic planów nie pokrzyżuje.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: