Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: gmina nie podwyższy opłaty za śmieci

1 mln 150 tys. zł - tyle wyniesie dopłata z budżetu gminy Hażlach do kosztów wywozu śmieci. Wszystko po to, aby mieszkańcy nie musieli wykładać dodatkowych pieniędzy z własnych kieszeni.

Obecna stawka wywozu nieczystości od jednego mieszkańca wynosi 19,30 zł. Z wyliczeń, jakie przedstawia na Facebooku wójt Grzegorz Sikorski wynika, że z powodu podwyżek cen i zmiany systemu obliczania opłat (liczone są na podstawie ilości śmieci) musiałaby ona wzrosnąć do 27,49 zł. - Po długich rozmowach z Radą Gminy ustalono, aby w bieżącym roku w jak najmniejszym stopniu sięgać do portfeli mieszkańców, poszukać rozwiązania polegającego na przejęciu części kosztów przez gminę. Po skrupulatnych obliczeniach i dogłębnych analizach stwierdzono, że hażlaski samorząd może dołożyć w 2020 roku ponad milion złotych do systemu śmieciowego. Dzięki temu w bieżącym roku obciążenie stawką opłaty dla przeciętnej rodziny może być niższe o kilkaset złotych rocznie - podkreśla szef hażlaskiego samorządu.

Decyzja taka będzie mieć jednak swoje konsekwencje. - Dopłata oznacza ograniczenie możliwości realizacji podstawowych zadań przez samorząd, tzn. środki te moglibyśmy przeznaczyć na realizację na przykład gminnych inwestycji drogowych czy oświetleniowych - dodaje Sikorski.KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: