Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: drogi i chodniki

Nie czekać do jesieni z remontami - mówi wójt Hażlacha Karol Folwarczny. Prace ruszyły wiosną i po części, są już zakończone.
W tym roku udało się miarę szybko skompletować dokumentację i rozpocząć prace. Również nie było większych problemów z przetargami. Na nich samych udało się zaoszczędzić trochę pieniędzy. Za nie w gminie planuje się wykonać dojazd do ośrodka zdrowia w Hazlachu, oraz kolejny odcinek ulicy Zamkowej w Kończycach.
 
Sporo inwestycji gmina prowadzi na drogach powiatowych i wojewódzkich, dotyczy to przede wszystkim budowy chodników. To odcinki na granicy Pogwizdowa i Brzezówki, na ulicy Katowickiej.
 
Tutaj chodnikiem przejdziemy od centrum do cmentarza - mówi wójt Karol Folwarczny. Na drodze wojewódzkiej przy ulicy Jastrzębskiej powstanie 600 metrów chodnika wraz z odwodnieniem. Gmina ma porozumienie w sprawie inwestycji i jej współfinansowania z urzędem marszałkowskim. To kolejny etap prac na tej drodze, pierwszy był ukończony w ubiegłym roku. W centrum gminy, w dzielnicy Dęby będzie nowa organizacja ruchu. Pojawiły się też nowe chodniki.
 
 
 
Podpisaliśmy również umowę na realizację chodnika z centrum Kończyc w stronę Kończyc Małych do ośrodka zdrowia. To spore inwestycje jak na nasza gminę - dodaje Folwarczny. Prace zakończyły się już na ulicy Krótkiej w Pogwizdowie. Na remont czeka Graniczna prowadzącej z Rudnika w stronęHażlacha. To przebudowa z nowa nakładką asfaltową.
 
Na same wspólne inwestycje z zarządem dróg powiatowych oraz wojewódzkich, gmina wyda milion złotych. W sumie na prace związane z drogami w tym roku w Hażlachu wyda się około dwóch milionów złotych
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: