Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Hażlach: doczekają się chodnika przy Jastrzębskiej

Od kilku lat hażlaski samorząd zabiega o dokończenie budowy chodnika przy ulicy Jastrzębskiej w Hażlachu. Droga wojewódzka nr 937 należy do dróg, gdzie obserwuje się znaczne natężenie ruchu samochodów ciężarowych i osobowych, a z uwagi na duże zagęszczenie zabudowy mieszkaniowej, również duży ruch osób pieszych. To niestety nie jest bezpieczne połączenie. Na drodze często dochodziło do wypadków, co wielokrotnie mieszkańcy podnosili podczas zebrań wiejskich. W odpowiedzi na ten problem, opracowano dokumentację techniczną budowy chodnika, na realizację którego (zgodnie z informacjami zarządcy drogi) ogłoszony zostanie przetarg.

Sprawa została zauważona przez władze wojewódzkie - Zarząd Województwa z p. Marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele dostrzega problemy zgłaszane przez naszych mieszkańców. Jest to bardzo cenne, ponieważ pokazuje to bliskość władzy w stosunku do mieszkańców i ich potrzeb. W tym miejscu bardzo dziękuję Panu Przewodniczącemu Sejmiku Województwa Śląskiego Janowi Kawulokowi za wsparcie i lobbowanie za naszym regionem. Bez takiego wsparcia potrzeby naszych mieszkańców ginęłyby w gąszczu wniosków dużych miast, takich jak Katowice, Częstochowa, Tychy czy Jastrzębie-Zdrój – podkreśla Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach. 

Przetarg na budowę chodnika ma zostać ogłoszony na przełomie II i III kwartału bieżącego roku. Inwestycja będzie obejmować wykonanie około 830 metrów chodnika: od ronda przy Fukale w kierunku już istniejącego chodnika. Zakres robót przewidzianych do realizacji obejmuje:

  1. a) wykonanie konstrukcji oraz nawierzchni chodnika o szerokości 2,0 m;
  2. b) przebudowę 12 zjazdów indywidualnych z DW 937;
  3. c) przebudowę 1 zjazdu publicznego z DW 937;
  4. d) wykonanie nasypu pod konstrukcję chodnika;
  5. e) wykonanie kanalizacji deszczowej;
  6. f) wykonanie odwodnienia konstrukcji drogi poprzez zastosowania drenu w zasypce żwirowej;
  7. g) zabezpieczenie sieci infrastruktury podziemnej rurami ochronnymi (zabezpieczenie gazociągu oraz sieci teletechnicznej).

Szacowany koszt inwestycji to 3 mln zł.

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: