Haratyk ze złotem!

W Ptaszkowej dobiegły końca Mistrzostwa Polski na nartorolkach. Niedzielne zmagania ze startu wspólnego zdominowali zawodnicy NKS-u Trójwieś Beskidzka.

Mateusz Haratyk stanął na najniższym stopniu podium w sobotnie popołudnie, kończąc finał sprintu techniką klasyczną na 3. miejscu. Zawodnik NKS-u Trójwieś Beskidzka zdominował niedzielny bieg ze startu wspólnego techniką dowolna – 8 x 1,7 km. Haratyk na mecie miał blisko siedem sekund przewagi nad Piotrem Jareckim.

U kobiet triumfowała Zuzanna Fujak, pochodząca z Jastrzębia-Zdroju, a na co dzień reprezentująca barwy klubowe NKS-u Trójwieś Beskidzka. 18-latka, która w sobotnim sprincie wywalczyła brąz, dosyć niespodziewanie pokonała Monikę Skinder. Fujak miała ponad 16 sekund przewagi nad znacznie bardziej utytułowaną zawodniczką MULKS Tomaszów Lubelski.

Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach, bieg ze startu wspólnego techniką dowolną (8 x 1,7 km):