Haratyk Mistrzem Polski!

W Zakopanem trwają Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Złoty medal w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną wywalczył Mateusz Haratyk.

Mateusz Haratyk, reprezentujący barwy klubowe NKS Trójwieś Beskidzka, sięgnął po premierowy złoty medal na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich. 24-latek okazał się najszybszy na 10-kilometrowej trasie, którą zawodnicy musieli pokonać techniką klasyczną.

Haratyk jako jedyny zmieścił się poniżej 26 minut. Srebrny medal wywalczył Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko), a na najniższym stopniu podium stanął Piotr Jarecki (AZS AWF Katowice). Warto także dodać, że do rywalizacji nie przystąpili bracia Bury, którzy przystąpią w sobotę do 17. edycji Tour de Ski.