Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Haratyk Halowym Mistrzem Polski!

26-letni kulomiot, pochodzący z naszego regionu, został po raz drugi w karierze Halowym Mistrzem Polski. Haratyk obronił tytuł, uzyskując w Toruniu najlepszy wynik w tym roku.

Jak się wczoraj okazało, decydujące okazały się trzecie próby. Zarówno jeśli chodzi o Michała Haratyka, jak i Konrada Bukowieckiego. Ten drugi pchnął kulę na odległość 20,78 m. Jednak broniący tytułu Haratyk przerzucił go o... centymetr – 20,79.

Obaj kulomioci stoczyli wyrównany bój o złoty medal, a ostatecznie górą z tego pojedynku wyszedł Haratyk, który w przedostatniej próbie zbliżył się do granicy 21 metrów – 20,92. Srebro przypadło Bukowieckiemu, a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Szyszkowski – 20,23.

- Haratyk miał kłopoty zdrowotne z kolanem, ale wszystko jest już na dobrej drodze. Są jeszcze prawie dwa tygodnie do występu w Glasgow (przyp. red. Gospodarz najbliższych Halowych Mistrzostw Europy). Myślę, że będzie tam pchał powyżej 21 metrów. Co to da? Trudno powiedzieć. Bukowiecki cały czas może z czymś wyskoczyć. Jakub Szyszkowski też nieźle wygląda. Sądzę, że wszyscy trzej będą w finale. Po cichu liczę na dwa medale – przyznał Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Henryk Olszewski, w rozmowie dla TVP Sport.

Halowe Mistrzostwa Polski, Toruń, 17.02.2019:
1. Michał Haratyk 20,92 (19,00 | 20,50 | 20,79 | X | 20,92 | X)
2. Konrad Bukowiecki 20,78
3. Jakub Szyszkowski 20,23


AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: