Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Handel w każdą niedzielę - Giełda w Wapienicy

Jest niedziela niehandlowa a Ty masz wreszcie czas i ochotę na zakupy? Odwiedź Giełdę w Wapienicy. Tam kupisz najwyższej jakości lokalne wyroby i porozmawiasz twarzą w twarz z ich producentami.

Mieszkamy na Śląsku Cieszyńskim, więc na Giełdę w Bielsku-Białej Wapienicy mamy, jak to się mówi, „rzut beretem”. Cztery hale giełdy zlokalizowane są na 12-hektarowym terenie sąsiadującym z drogą ekspresową S52. Wystarczy kilkanaście minut podróży samochodem i wysiadamy na darmowym parkingu pod budynkami Giełdy. W drodze na zakupy nie musimy nawet szukać bankomatu – znajdziemy go na terenie Giełdy.

Kupuj u producenta nawet w niedzielę

Mimo obowiązującego od 2018 roku zakazu handlu w niedzielę, na Giełdzie w Wapienicy zrobimy zakupy nawet w dzień objęty ustawowym ograniczeniem. Tutaj towar wydają nam właściciele lokalnych przedsiębiorstw, a także sami producenci, których zakaz nie dotyczy.

Na zakupy w Wapienicy powinniśmy przeznaczyć wystarczająco dużo czasu, bo do odwiedzenia mamy aż 350 straganów. Możemy przebierać w ofertach polskich producentów odzieży i obuwia. Z pewnością każdy znajdzie coś, co chciałby mieć w swojej szafie, a dodatkowo nie będzie to wyrób z metką „Made in China”. Na wielu stoiskach kupimy prosto z rąk krawca, czy szewca, co oznacza, że będziemy mieli szansę poprosić o modyfikację wybranego modelu. Na kolejnych stanowiskach kupimy narzędzia, drobne i małe AGD oraz różnego rodzaju wyroby rzemieślnicze.

Na tych, którzy szukają wyposażenia do domu czy mieszkania czeka hala nr 1 z największą w regionie wystawą mebli. Można tu zamówić meble bezpośrednio od producenta, czyli pomijając cały łańcuszek słono opłacanych pośredników. Znajdziemy tu meble produkowane w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowicach, okolicach Bielska-Białej. Jeśli marzymy o spersonalizowanych meblach na wymiar to lepszego miejsca nie znajdziemy  w całym regionie.

W dobie wszechobecnej globalizacji, takie perełki jak Giełda w Wapienicy stają się czymś wyjątkowym dla tych, którzy doceniają jakość i pochodzenie produktów, jakimi się otaczają. Nabywanie dobrych, solidnie wykonanych, lokalnych wyrobów to nic innego, jak wspieranie przedsiębiorców i producentów z województwa śląskiego i małopolskiego, czyli krok w dobrym kierunku.

Lokalne warzywa i owoce zawsze świeże

Giełda w Wapienicy to jednak nie tylko meble i odzież, ale także najwyższej jakości produkty spożywcze. Od poniedziałku do soboty, codziennie od godz. 2:00 do 10:00 najliczniej odwiedzającą Giełdę grupą są osoby reprezentujące okoliczne sklepiki, punkty gastronomiczne oraz liczna grupa klientów indywidualnych, którzy szukają świeżych owoców i warzyw oraz produktów spożywczych, których często nie znajdziemy na półkach w dużych sieciach handlowych. Jakość i świeżość ofert na Giełdzie daje alternatywę dla dużych sklepów a przy okazji wiele produktów można kupić w dobrej cenie.

20 lat giełdy w Wapienicy

Giełda w Bielsku-Białej istnieje od 1996 roku. Wpierw funkcjonowała Beskidzka Giełda Hurtowa Sp. z o.o. przekształcona później w spółkę akcyjną Beskidzki Hurt Towarowy, której udziałowcem jest gmina Bielsko-Biała. W Wapienicy giełda prowadzona jest od 1999 roku, czyli od 20 lat. Wcześniej, mieszkańcy Podbeskidzia i Śląska Cieszyńskiego odwiedzali giełdę przy ul. Warszawskiej. Aktualnie gospodarzem giełdy jest Marcin Szarek, który od 1 lipca pełni funkcję prezesa Beskidzkiego Hurtu Towarowego. Zapraszam wszystkich mieszkańców na zakupy niedzielne gdzie można kupić świetne produkty od lokalnych przedsiębiorców - mamy bardzo duży wybór odzieży, garniturów, kurtek, płaszczy, obuwia i wiele innych. Myślę, że perełką tego miejsca jest hala meblowa, na której jest możliwość zamówienia mebli na wymiar w rozsądnej cenie przy bardzo wysokiej jakości. Kupując na Giełdzie w Wapienicy wspieramy naszych lokalnych przedsiębiorców.

Giełda w Wapienicy

Bielsko-Biała ul. Wypoczynkowa 78

http://bht.com.pl

Godziny otwarcia Giełdy w Bielsku-Białej Wapienicy:

GIEŁDA: MEBLE, ODZIEŻ, OBUWIE, NARZĘDZIA

Niedziela (każda) – 7:00 – 14:00

GIEŁDA: WARZYWA, OWOCE

Poniedziałek – Sobota  – 2:00 – 10:00

artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: