Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gwiazdy na szachownicy

Szachiści zjadą się do Goleszowa. Już w najbliższą niedzielę rozegrany zostanie III Międzynarodowy Turniej Szachowy Mokate Open w ramach tegorocznej edycji Grand Prix Gminy Goleszów.

Arcymistrzowie szachownicy zjadą się do Goleszowa. To właśnie tu w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury 7 kwietnia odbędzie się kolejny turniej MOKATE OPEN w ramach GP Gminy Goleszów. Turniej ten, zgodnie z wieloletnią tradycją, organizuje Gmina Goleszów przy współpracy z Ludowym Klubem Goleszów. Rywalizacja na szachownicy zapowiada się imponująco. Na liście startowej jest ukraiński arcymistrz Wladimir Malaniuk, który na swoim koncie ma złoty medal na olimpiadzie szachowej za indywidualny wynik na II szachownicy w drużynie, trzykrotnie brał też udział w olimpiadach, dwukrotnie w mistrzostwach świata, trzykrotnie zwyciężał w mistrzostwach Ukrainy, był też II w mistrzostwach ZSSR, w 1993 był sklasyfikowany na 18 miejscu na świecie.


Z najwyższym rankingiem na liście startowej figuruje GM Rafał Antoniewski.  Arcymistrz startuje w kilku ligach europejskich. Udział zapowiedziało również trzech mistrzów z Republiki Czeskiej. Będzie też bezapelacyjny (9/9) zwycięzca ostatniego turnieju IM Zbigniew Pakleza, który jest w wysokiej formie - odniósł ostatnio kilka bardzo spektakularnych sukcesów. Do walki staną też "nasi" stali bywalcy: Andrzej Misiuga, Janusz Raszka, Maciej Mroziak, Michał Cieślar i wielu innych.


Równolegle z głównymi rozgrywkami przeprowadzony zostanie turniej "Czekoladowy" dla zawodników do IV kategorii szachowej. - Przez wiele lat - jako Gmina Goleszów wypracowywaliśmy sobie pozycję w organizowaniu turniejów szachowych, co zostało zauważone i docenione przez Firmę MOKATE. Dzięki zaangażowaniu się tak poważnego sponsora mamy szansę stać się znaczącym miejscem na szachowej mapie Polski. W naszej gminie jest tylu ludzi przychylnych szachom, że sprostamy temu wyzwaniu - mówi Karol Linert - sędzia główny turnieju oraz jego organizator z ramienia Urzędu Goleszów.


Portal OX.PL objął imprezę patronatem prasowym.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: