Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gwiazda Podbeskidzia

Anna Grygierek, burmistrz Strumienia otrzymała nagrodę im. Marty Garapich Samorządowiec Podbeskidzia 2019 r., które przyznaje bielskie stowarzyszenie Niezależni.BB. Anna Grygierek została uhonorowana za „udowodnienie, że kobieta może być świetnym szefem i liderem lokalnej społeczności”.

- Nie ukrywajmy: w naszej pracy jesteśmy jednym z trybików. Żeby działać wspólnie, myśleć o regionie, to trzeba budować relacje nie tylko u siebie w gminie, ale i poza nią. My, samorządowcy, wspieramy się. Wspólnie działamy w wielu przedsięwzięciach nie tylko gminnych, ale i powiatowych, czy wojewódzkich – powiedziała burmistrz Strumienia odbierając wyróżnienie.

Anna Grygierek jest burmistrzem Strumienia na od 2006 r. Wcześniej przez jedną kadencję była radną powiatu cieszyńskiego. Angażuje się intensywnie w realizację projektów unijnych, co umożliwia powstanie wielu inwestycji. Wspiera działalność lokalnych stowarzyszeń zachęcając je do sięgania po fundusze zewnętrzne. Jest aktywna na forum regionalnym i krajowym. Współtworzyła Polską Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi, której została przewodniczącą. Jest członkiem komisji rewizyjnej Związku Gmin Wiejskich RP oraz pełni funkcję wiceprzewodniczącej Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej.

Janusz Okrzesik, przewodniczący rady miejskiej w Bielsku-Białej i jeden z liderów stowarzyszenia Niezależni.BB Janusz Okrzesik powiedział, że nagroda przyznawana jest samorządowcom z terenu Podbeskidzia, którzy wyróżnili się w ostatnim roku szczególnymi osiągnięciami lub obdarzeni są dużym autorytetem i szacunkiem w środowisku. Nadawana jest, „by upamiętnić rocznicę pierwszych po 1939 r. wolnych wyborów samorządowych, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Wyboru laureata dokonuje kapituła złożona z osób z doświadczeniem w pracy publicznej, które obecnie nie pełnią żadnych funkcji i nie są zaangażowane politycznie. W jej składzie są m.in. byli wojewodowie bielscy - Mirosław Styczeń i Andrzej Sikora, a także były prezydent Bielska-Białej Zbigniew Leraczyk.

Nagrodzie patronuje Marta Garapich, która po wyborczym zwycięstwie kandydatów Komitetu Obywatelskiego Solidarność w 1989 r., pełniła w istniejącym wówczas województwie bielskim funkcję pełnomocnika rządu ds. reformy samorządowej.

Niezależni.BB to stowarzyszenie zrzeszające bielszczan, zaangażowanych w działalność społeczną na różnych szczeblach w mieście, m.in. w radzie miejskiej. Sprzeciwiają się upolitycznieniu samorządów.

 

anszaf

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

16
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-05-29 21:09:52
bronek91: Gratulacje dla wyróżnienia!
2019-05-29 21:16:34
bronek91: Co to jest to "PODBESKIDZIE"? Wciąż aktualny wytwór komunistycznej nowomowy mający uzasadnić funkcjonowanie województwa bielskiego. Nazwa "PODBESKIDZIE", jako sztuczna powinna być rugowana. Oczywiście istnieją wcześniejsze nawiązania.
2019-05-29 21:59:46
Wiederholec: "......nagroda przyznawana jest samorządowcom z terenu Podbeskidzia,.....". To dlaczego dostała ją pani Grygierek skoro gmina Strumień, znajduje się na Śląsku Cieszyńskim a nie na jakimś Podbeskidziu? Bardzo, bardzo ciekawe:-)
2019-05-30 07:10:42
Mach: Oczywiście panu Okrzesikowi nie chodzi o uhonorowanie samorządowca, to ściema- on promuje w ten sposób Podbeskidzie, które ogranicza do byłego województwa bielskiego, a faktycznie obszar pod Beskidami obejmuje obie strony tego pasma górskiego. Niby wykształcony a myśli i działa wyrywkowo. Oczywiście Pani Grygierek gratulujemy uznania w lokalnej społeczności. J.Okrzesik jako politolog dobrze wie,że nie ma spraw niepolitycznych- ta nagroda to także jego polityka-polityka "niezależnych z BB."
2019-05-30 07:20:13
john: U Was na Śląsku Cieszyńskim wszelka promocja Waszych terenów kończy się na durnych komentarzach. Wszyscy wiedzą , że nazwa "Podbeskidzie" jest nazwą umowną tak samo jak u Was "Hanysland"
2019-05-30 07:24:19
donekT: jest nazwą umowną? Sztucznie wymyśloną.
2019-05-30 07:28:08
rainman: Pamietam, ze jak byly protesty przeciwko Stonawie to juz wtedy ta nazwa byla forsowana.
2019-05-30 08:20:19
krzysztof.mm: to jest ciekawe zjawisko, ten ośli u paru upór by udawać, że coś takiego jak Podbeskidzie nie istnieje - istnieje od dawna, i jest tak samo realne albo wydumane jak np. Księstwo Cieszyńskie czy Beskid Śląski - głowy z piasku, już nie pada
2019-05-30 08:35:35
Mach: Istnieje Podbeskidzie podobnie jak istnieje wirtualnie krzysztof mm- tu masz rację. Każdy może napisać co chce, niekoniecznie musimy w to wierzyć. Księstwo Cieszyńskie było to fakt, Beskid Śląski to też fakt, Podbeskidzie to obszar ziemi położony u podnóża Beskidów ,a te dzielą się na Baskid Śląski, Beskid Żywiecki, Beskid Wyspowy, Beskid Morawski i to też fakt. Bielsko Biała było stolicą gierkowskiego tworu sztucznie nazywanym Podbeskidziem co zaprzeczało obszarowi ,który określiłem ci wyżej- zatem to taki fakt jak wirtualny krzysztof mm. Jeszcze pada?
2019-05-30 08:42:01
donekT: krzyztof-Q twój upór w spełnianiu prikazów z Czerskiej jest nie tyle godny osła, co muła.
2019-05-30 08:43:14
donekT: Mach-u Istnieje tak samo jak Atlantyda;)
2019-05-30 09:53:17
john: @donekT- Ciebie chyba strasznie to "Podbeskidzie" skrzywdziło.
2019-05-30 12:46:14
M53: A ja mam mieszane odczucia. Powinnam pogratulować, ale jakoś mi nie po drodze z tym. Drogi w gminie dziurawe, na rondzie w Pruchnej nie ma przejścia dla pieszych- zastawione szlabanami, a ludzie do i od przystanku w stronę wsi muszą schodzić na drogę. Sprawa ciągnie się już chyba z 3 lata. O chodnik na Katowickiej w stronę Nowych Chałup apeluje się już od co najmniej 15 lat... Oświetlenie na lokalnych skrzyżowaniach też "rozpracowuje się" już 2 rok. Od pewnego czasu burmistrz zachowuje się, jakby była stworzona do wyższych celów. Jedno jej genialnie wychodzi- wpychanie się do różnych "stowarzyszeń" i "grup", co nie przekłada się na jakieś realne korzyści dla gminy oraz przecinanie wstęgi tam, gdzie większość prac wykonały samorządy.
2019-05-30 14:49:06
skuter66: Bardzo ładna pani burmistrz.
2019-05-30 19:31:54
donekT: john Do tego tematu podchodzę z politowaniem. Tak samo jak do Wielkiej Lechii;D
2019-05-30 19:38:02
donekT: M53 "wpychanie się do różnych "stowarzyszeń" i "grup"- Kobieta robi sobie kontakty, przecież Burmistrzem wiecznie nie będzie. Tajemnicę Poliszynela stanowi, kto faktycznie rządził w Strumieniu, przynajmniej za poprzednich kadencji. Dobranie dobrych doradców, również stanowi umiejętność i sztukę.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: