Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gumna - internet cafe w GOKu

Komputery służą od początku roku, jednak teraz pracownia będzie częściej dostępna dla mieszkańców. W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Gumnach planuje się otwarcie kafejki internetowej.
Trzy lata temu otwarto nowy ośrodek kultury w gminie Dębowiec. Była to placówka w Gumnach. W budynku znajduje się siedziba miejscowej OSP, na piętrze w dużej sali funkcjonuje nowoczesna strzelnica. Zobacz: Gumna mają ośrodek kultury. Oprócz tego pomieszczenia były wykorzystywane na zajęcia komputerowe. Jesienią gmina uzyskała dofinansowanie na zakup wyposażenia, były to meble i dziesięć komputerów. Od wiosny ruszyły szkolenia.
 
Do tej pory przeprowadzaliśmy tam kursy komputerowe m.in. dla seniorów, uczyliśmy też projektowania stron www, oraz programów biurowych. - mówi Karina Bogusz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowcu. Teraz gmina postanowiła udostępnić komputery także osobom, które na kursy nie uczęszczają. Może nie będzie to typowa kafejka internetowa, ale pracownia komputerowa, z której będzie można bezpłatnie korzystać. - dodaje Bogusz.
 
Pracownia, jak na razie, będzie czynna dwa razy w tygodniu . We wtorki i czwartki od godziny 16 do 19. jak dodaje szefowa GOKu zapraszają do pracowni nie tylko młodzież ale i osoby starsze. Na miejscu zawrze będzie ktoś kto pomoże w obsłudze komputera.
 
.
 
W przyszłości w pracowni planuje się przeprowadzenie kolejnych kursów, bo zainteresowanie tym tematem jest bardzo duże. Pracownia w ostatnim czasie doposażona została tez o niezbędne programy komputerowe.
 
Oprócz zajęć informatycznych, GOK w Gumnach zaprasza także na zajęcia zumby, działa tam również sekcja tenisa stołowego a w czwartki i piątki otwarta jest strzelnica. Do końca roku w jednej z sal powstanie kącik malucha. Mamy już pieniądze na ten cel, będzie to bajkowe miejsce dla najmłodszych. Myślimy przede wszystkim o wakacjach, ale i w ciągu roku popołudniami dzieciaki będą mogły się tam bawić – wyjaśnia Karina Bogusz. Na zewnątrz jest plac zabaw, a w sali dzieciaki będą mogły spędzać czas pod okiem wykwalifikowanych osób.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: