Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Grudzień miesiącem budżetów

Końcówka roku to czas intensywnej pracy w samorządzie, związanej z przyjmowaniem uchwał dotyczących przyszłorocznych budżetów. Terminy najbliższych sesji nie są jeszcze wszędzie ustalone, jednak można założyć, że pierwszą gminą, która pochyli się nad budżetem 2020 będzie Hażlach. Sesja tam odbędzie się już pojutrze - 11 grudnia.

We wtorek, 17 grudnia, nad jedną z dwóch najważniejszych uchwał w roku (bardzo istotne jest także absolutorium przyznawane burmistrzom i wójtom zazwyczaj w czerwcu) pochylą się radni z Chybia. Z kolei w czwartek, 19 grudnia zaplanowano sesje w Wiśle, Ustroniu i Strumieniu. Radni powiatowi z kolei spotkają się po świętach, 30 grudnia.

Nie znamy obecnie terminów posiedzeń radnych w Goleszowie, Cieszynie, Istebnej, Brennej, Dębowcu, Zebrzydowicach i Skoczowie. Powinny być jednak znane w najbliższych dniach.

Warto także przypomnieć, że w ubiegłym roku pierwszą gminą z uchwałą budżetową był Dębowiec. Z kolei ostatnią - Istebna. - Bardzo bym chciała prowadzić nowe inwestycje, pomóc mieszkańcom, ale niestety mamy duże zobowiązania finansowe i wielomilionowy dług do spłacenia. Nie zaczynamy od zera, zaczynamy z 16-milionowym długiem - mówiła Łucja Michałek na styczniowej sesji Rady Gminy. Czy tym razem we wszystkich miejscowościach rozstrzygnięcia poznamy do końca roku? Odpowiedź już wkrótce.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-11 08:53:43
kulafoltyn: W Cieszynie Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w czwartek 19 grudnia o godzinie 16 zapraszam Radny PiS Foltyn Rafał.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: