Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Grali dla Ewelinki

Policjanci oraz funkcjonariusze innych służb zaangażowali się w pomoc dla córki funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wisła Ewelinki Pilch i zorganizowali charytatywny Turniej Siatkarski.

Turniej odbył się 06 sierpnia sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej (w budynku dawnego gimnazjum). Uczestniczyły w nim policyjne drużyny reprezentujące komisariaty z Wisły, Rajczy, Węgierskiej Górki oraz reprezentacje GOPR Beskidy, SOP, PSP Cieszyn, Nadleśnictwa Wisła oraz Urzędu Gminy w Istebnej.

Pierwsze miejsce na podium zajęła drużyna Urzędu Gminy Istebna, srebro przypadło strażakom z Państwowej Straży Pożarnej z Cieszyna oraz na trzecim miejscu drużyna Służby Ochrony Państwa.
Nagrody w postaci pucharów ufundowała Gmina Istebna, które zostały wręczone przez Ryszarda Macurę zastępcę wójta Gminy Istebna. W czasie turnieju organizatorem udało się zebrać łączną kwotę 3.706, 67 zł oraz 20 euro. Dodatkowo zebrane vouchery od sponsorów można cały czas licytować na profilu Ewelinki Pilch 

Ewelinka jest córką funkcjonariusza Straży Miejskiej w Wiśle, który a co dzień dba o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i odwiedzających go turystów. Dziewczynka urodziła się z genetycznym schorzeniem zwanym zespołem Leigha. Zespół Leigha to rzadka, dziedziczna choroba genetyczna, która prowadzi do postępującej degeneracji ośrodkowego układu nerwowego. Obecnie nie istnieje leczenie przyczynowe tej choroby – można jedynie minimalizować jej skutki. Leczenie jest bardzo kosztowne.

(red./wisla.pl)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: