Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gotta Go Festival już po raz ósmy!

Powstały w 2010 roku festiwal zapisał się w kalendarium polskich niezależnych imprez. Dzięki współpracy miasta Cieszyn oraz inicjatywy Gotta Go Events od ośmiu lat Śląsk cieszyński może pochwalić się dużą, przyjazna imprezą skupiająca zwolenników dźwięków z pogranicza metalu, punka czy muzyki hardcore. W ciągu jednego wieczoru na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego spotykają się entuzjaści kultury alternatywnej, stowarzyszenia promujące wegetarianim/weganizm oraz walkę o prawa zwierząt oraz przedstawiciele wytwórni płytowych i sklepów muzycznych.

W roli gwiazd imprezy wystąpią weterani polskiej sceny hardcore punk – złotowska formacja 1125. Po doskonale przyjętym koncercie w 2015 roku, po trzyletniej przerwie twórcy nieśmiertelnego albumu „Płonie Mi Serce” powracają na południe aby promować nadchodzący, siódmy w karierze pełny album, którego premiera przewidziana jest na późną jesień tego roku.

Skład uzupełniają trzy mocne, hardcore’owe nazwy. Począwszy od stołecznego The Lowest, prezentującego odmianę gatunku opartą na mocnym groove i sludge metalowych elementach. Puławski Dom Zły, będący jednym z ostatnich nabytków krakowskiej oficyny Unquiet Records zaprezentuje materiał z nadchodzącej, pierwszej w dorobku dużej płyty. Z kolei szczeciński The Throne potwierdzi sensowność połączenia neocrusta z dark hardcorem, a wszystko to w pękającej od zaszczucia i pełnej dekadenckich metafor polskiej oprawie językowej.

Stawkę zamykają przedstawiciele śląskiej sceny hardcore punk. Od początku istnienia festiwalu organizatorzy promują nie tylko nierozerwalne więzi z zespołami z okolic Górnego Śląska, co jedne z najznakomitszych, reprezentatywnych formacji dla całej rodzimej sceny. W odróżnieniu od wielu popularnych grup ze stolicy, czy punkowego zagłębia jakim przez lata był trzymający rękę na pulsie Poznań, to właśnie na południu powstały jedne z najbardziej żywiołowych płyt ostatnich lat, a koncerty promujące owe wydawnictwa w ramach licznych lokalnych festiwali odciskają piętno na reszcie kraju. W tym roku do pokaźnego grona reprezentantów Śląska dołączają dwie formacje będące debiutantami tylko z nazwy. Zarówno oi street punkowy Little Boy, co crossoverowcy z Faulu Technicznego  to stali bywalcy licznych krajowych i zagranicznych imprez. W Cieszynie pojawią się po raz pierwszy prezentując materiał z wydanych w zeszłym roku albumów „Cry” i „Wracamy Do Gry”.

6 października 2018
Cieszyn / Klub Panopticum, ul. Bielska 66

Bilety:

Przedsprzedaż: 25 PLN 
W dniu koncertu: 30 PLN

Bilety do nabycia poprzez e-mail: gottagofestival@gmail.com

Wydarzenie na facebooku:  https://www.facebook.com/events/899512053590198/

 

mat.nadesłany

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: