Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Gotowy do rywalizacji

Czas na Rajd Meksyku, a to oznacza, że do rywalizacji wkracza załoga ORLEN Rally Team – Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak. - Cały zespół jest zmotywowany do walki, a ja z uśmiechem na twarzy będę przystępował do startu – przyznaje ustronianin.

Rajd Meksyku powraca do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata po trzyletniej przerwie, a Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak powracają do rywalizacji - dla załogi ORLEN Rally Team będzie to pierwsze ściganie o punkty w tym roku, a biało-czerwoni ubiegłoroczną kategorię WRC 2 ukończyli na 3. miejscu. - Jesteśmy w Meksyku, gdzie atmosfera jest bardzo gorąca. Mamy tu nie tylko wysokie temperatury, które sięgają 30°C, a w samochodzie potrafi być nawet 60 stopni i więcej. Począwszy od testów, kibice bardzo dobrze nas przyjęli, czujemy się tutaj momentami jak w Polsce. Taka atmosfera zdarza się naprawdę w niewielu miejscach na świecie, robią świetny klimat – przyznaje ustronianin.

Kierowcy będą mieli do pokonania ponad 320 kilometrów, a do rywalizacji przystąpią w nocy z czwartku na piątek, rozpoczynając ściganie od miejskiego odcinka specjalnego Street Stage GTO o długości nieco ponad 1 kilometra. - Rajd Meksyku charakteryzują unikalne odcinki specjalne, które są bardzo wymagające, długie, rozgrywane na dużych wysokościach, przy wysokich temperaturach. Jest dużo kurzu, drobnego fesh feshu, potrafi być ślisko. To bardzo trudny rajd, ale cieszę się, że od niego rozpoczynamy swoją przygodę – dodaje ustronianin.

 

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: