Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Gotówką czy na konto ?

Kolejka spieszących do pracy rodziców i jedna pani za biurkiem, która przyjmuje gotówkę - to obrazek z części miejskich przedszkoli. - Dlaczego w XXI wieku za pobyt dziecka w placówce nie można płacić przelewem ?- pytają mieszkańcy Cieszyna.

- Jestem osobą, która nie lubi nosić przy sobie większych sum pieniędzy. Ponieważ mam internetowe konto, wystarczy, że usiądę przed komputerem i pieniądze będą za chwilę na koncie przedszkola. Niestety nic z tego – mówi pani Mariola, mama 5-letniej Karolinki.

Również na stronach UM w „Pytaniach do burmistrza“ czytamy Jako że moje dziecko chodzi od kilku dni do przedszkola spotkałem się z dość dziwną jak na XXI wiek praktyką, że opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu wnosi się gotówką w danej placówce. Nie ma innej możliwości zapłaty, jak tylko w kasie przedszkola. Jest to bardzo niewygodne, gdyż po pierwsze trzeba pamiętać o tym, aby mieć pieniążki przy sobie, a po drugie terminy wpłat się zmieniają w zależności od tego czy akurat intendentka jest w przedszkolu lub jej nie ma.... Do tego dochodzi jeszcze strata czasu w godzinach porannych na biurokratyczne, ręczne wypisywanie kwitków najpierw za pobyt, potem za wyżywienie, a na końcu ubezpieczenie i radę rodziców. Dotychczas wszelkie opłaty za pobyt dziecka w żłobku miejskim były przekazywane na konto. Nie rozumiem skąd ta zmiana. Może już czas wejść w XXI wiek ?“

Zdania na temat opłat zostały jednak wśród rodziców podzielone. Pani Ewelina za przedszkole woli płacić gotówką. – Płacę w momencie, kiedy odbieram dziecko z przedszkola. Wolę robić to w taki sposób, niż ponosić dodatkowe koszty płacąc za przekaz – podkreśla.

O tym jednak, ze należy usprawnić system opłat za pobyt dziecka w przedszkolu przekonany jest również burmistrz Cieszyna. Podkreśla jednak w „Pytaniach do burmistrza“, że zmian proceduralnych wymagają takie działania, jak:ustalenie przed każdą wpłatą wysokości odpisu z ubiegłego miesiąca (jeżeli miała miejsce czasowa nieobecność dziecka w przedszkolu), określenie procedury i dokonywanie wpłat na dwa odrębne konta- za wyżywienie dziecka oraz oddzielnie za jego pobyt w przedszkolu. - Biorąc pod uwagę, że od każdej wpłaty bank pobiera dodatkowe opłaty, powinna też zostać możliwość wpłaty "do rąk" intendenta w przedszkolu, jak dotychczas. Żywię nadzieję, że pewne usprawnienia zostaną jednak od nowego roku wprowadzone, po uprzednim uzgodnieniu z zainteresowanymi rodzicami – tłumaczy burmistrz.na stronach UM.

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: